Wyroby drewniane wciąż na topie.

Istnieją tacy, dla których drewno w pomieszczeniach kojarzy się ze kiepskim smakiem i lakierowaną boazerią. Style, które przybyły do naszego kraju ze Skandynawii pokazują jednak, że drewno ma w sobie coś szlachetnego i właściwie dopasowane drewniane dodatki nadadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane na dobre wróciły do łask projektantów i designerów. Większość z nich przekonała się, że stosowanie surowców naturalnych umożliwia wyrobom nadać nieprzemijający charakter i z korzyścią oddziałuje na nasze samopoczucie. (Zobacz też pudełko z drewna)

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W domu wyroby z drewna najlepiej sprawują się w kuchni. Mieszając zupę drewnianą łyżką nie musimy się zastanawiać, czy przy dużej temperaturze wydzielają się związki rakotwórcze albo zachodzą odmienne groźne reakcje chemiczne, tak jak to bywa w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Wielokrotnie można było usłyszeć o skandalach powiązanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte szkodliwe materiały. W tym wypadku to jedynie drewno, więc możemy czuć się pewnie. Dodatkowo drewniane przybory kuchenne nie są drogie, dlatego też ich ewentualna wymiana, nie będzie przeciążać domowego budżetu.

Najbardziej popularnymi rzeczami domowego zastosowania są drewniane (drążki drewniane) deski kuchenne. Deski takie są przeróżnych wielkości, a niektóre możemy nabyć w niezwykle finezyjnych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie nie powodują tak szybkiego niszczenia noży, jak te wykonane z tworzyw sztucznych.

Niezwykle pragmatyczne w zastosowaniu i gustowne w wyglądzie są także skrzynka na wino. Mogą nam służyć do przechowywania torebek z herbatą, suszonych grzybów lub owoców. Niektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają o wiele lepszy smak. Należy pamiętać, że do produkcji najbardziej wykwintnych win i whisky, również wykorzystuje się drewniane beczki.
Bardzo fajne gadżety z drewna można znaleźć pod adresem