Z jakiego powodu wytwarza się obecnie tak wielkie ilości telefonów i smartfonów.

Obecnie telefony komórkowe to jeden z najczęściej kupowanych elektronicznych urządzeń. Co roku produkuje się na świecie setki milionów urządzeń, z jakich coraz większą część zaczynają stanowić smartfony.

Zapotrzebowanie w takiej ilości będzie wynikać z trzech spraw. Po pierwsze polityka każdego operatora komórkowego jest taka, że co dwadzieścia cztery miesiące przy przedłużeniu umowy są oferowane nowe smartfony. Z premedytacją dolicza się je do ceny abonamentu, więc klienci są uradowani za niedużą dopłatą lub nawet za symboliczną złotówkę otrzymują najnowszy sprzęt.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej single malt whisky o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

W rzeczywistości i tak za urządzenie zapłacą co mają zapłacić, pod postacią wyższego abonamentu, niż w przypadku umowy bez telefonu.

Lecz zasada jest prosta, że jeżeli dają to się bierze, więc wiele osób właśnie co dwa lata wymienia telefon na kolejny, mimo że może nawet nie potrzebować tego specjalnie. Drugi powód zmian komórek to fakt, że przy części modeli dwa lub trzy lata to maksymalny okres, jaki są w stanie przeżyć, a później albo się psują, albo stają się przestarzałe. No i w końcu dochodzi kwestia ambicji, w niejednym towarzystwie wręcz się nie można pojawić z komórką, która pochodzi sprzed paru sezonów, więc na bieżąco należy kupować najnowsze modele.

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Efektem praktyk tego typu stała się ogromna liczba urządzeń, które corocznie w taki czy inny sposób kończą swój żywot. Jeżeli aparat jest w dość dobrym stanie i mało zniszczony, to spokojnie można pomyśleć o jego sprzedaży. Jeżeli będzie się miało nieco czasu, to wystawić go można na aukcję albo w jakimś serwisie ogłoszeniowym, a jeżeli komuś będzie zależało na szybszej sprzedaży, to najlepszą opcją będzie skup (kliknij skup starych banknotów) telefonów wrocław.

W takich komisach ostatnio stosunkowo często pojawiają się też zupełnie nowe telefony, nigdy nie używane. Sieci komórkowe proponując telefony do umów niekiedy dają bardzo ciekawe rabaty oraz promocje, sporo osób decydując się na przedłużenie umowy dostaje taki telefon razem z nią, szczególnie jeżeli jest w atrakcyjnej cenie. I jeśli osoby takie nie potrzebują nowego aparatu, to te nowe po prostu sprzedają.