Pieniądze europejskie pomogły znaleźć gospodyniom zatrudnienie i zupełnie odmienić ich życie.

Panie znajdują się w niezwykle niedogodnej sytuacji na rynku pracy. Macierzyństwo, wychowanie dzieci i zamieszkanie na terenach poza miastem, to tylko wybrane trudności na drodze do znalezienia wymarzonego lub jakiegokolwiek zatrudnienia. Dodatkowo zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w niedeficytowych zawodach sprawiają, że kobiety nie są w stanie pochwalić się przed pracodawcami żadnymi wartościowymi umiejętnościami.

Fundusze z Unii od ładnych kilku lat zmieniają tę ponurą sytuację. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu lub w całości zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych pań. Już samo wzięcie udziału w projekcie spowodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli instruktaż nie przewidywał zdobycia konkretnych kompetencji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjerki dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kury domowe, które potrafią wzorowo szyć, warzyć, czy nawet zamiatać, mogą pomyśleć o założeniu swojej działalności gospodarczej. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą ubiegać o środki na start, czyli konkretyzując, o dofinansowanie małych firm. Własna firma to znakomity pomysł na wiązanie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na kursokonferencjach nauczyły się, jak sporządzić biznesplan, a jeśli to nie wystarczy, pójdą do antykwariatu i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest teraz przedmiotem nie tylko publikacji eksperckich czy prac doktoranckich, ale także licznych artykułów znajdujących się także w internecie czy prasie.

Na tym etapie zadanie pieniędzy unijnych się nie kończy.

Jeśli opublikowane tu wiadomości są dla Ciebie zajmujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie również przeczytasz coś interesującego!

Osoby już zatrudnione mogą skorzystać z licznych kursów. Powstały portale internetowe, które zbierają takie dane oraz podają kontakty telefoniczne i mailowe do firm obecnie przeprowadzających nabór.
Pieniądze unijne ciągle przeobrażają naszą rodzimą gospodarkę. Nie często do mieszkańców terenów wiejskich docierają wyrazy takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Wspaniałym lekarstwem na taką rzeczywistość stają się masowe kampanie reklamowe.

Jeżeli przedstawiony tekst zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten link i poczytaj więcej.

O wsparciu proponowanym przez Unię informują tablice reklamowe, spoty w radiu i telewizji. Nic dziwnego, że z biegiem lat coraz trudniej będzie odszukać osobę, która na dźwięk wyrazów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zaskoczeniem.