Butelka solarna – niebanalna ozdoba przeznaczona do dosłownie każdego rodzaju wnętrz i nie tylko!

Poszukując lampki do jakiegoś konkretnego typu pokoju zazwyczaj spoglądamy na konkretne rodzaje lamp – te stojące, wiszące, kinkiety i sporo innych. Bogactwo ich wzornictw oraz kolorów jest naprawdę wielkie, jednak ich „baza” za każdym razem pozostaje dokładnie ta sama.

żyrandole

Autor: TracyLeigh♥
Źródło: http://www.flickr.com

sklep - obrazeczek

Autor: centralniak
Źródło: http://www.flickr.com
Dla niektórych osób lampy tego rodzaju bywają po prostu nudne no i poszukują czegoś „innego” – bardziej wyjątkowego, bardziej nietypowego. My dziś opowiemy o czymś takim – zarówno lampie, jak i niebanalnej ozdobie, którą postawisz nie tylko w jakimś konkretnym wnętrzupomieszczeniu, ale i na zewnątrz.
Poza typowo standardowymi lampami na zwykły prąd istnieje niewiarygodnie sporo innego typu źródeł światła, które wcale nie potrzebują do tej rzeczy bezpośredniego dostępu do samej energii elektrycznej – starczą nam do tego zadania baterie (poprzednia strona) lub nawet jej jedna sztuka, a nawet czasem nie potrzeba do samego jego „utworzenia” niczego poza błyskiem ognia. My dzisiaj skoncentrujemy się na niewiarygodnie specyficznym typie światła, które jest „opakowane” w dosyć nietypowy sposób, albowiem jest zamieszczone po prostu we wnętrzu butelki. Takiego typu światło nazywamy „światłem solarnym” no i działa ono bezpośrednio na zasadzie pobierania światła słonecznego – „wdrażania” go bezpośrednio w siebie, by z nadejściem nocy lśnić zamagazynowanym wewnątrz niego słonecznym blaskiem.

Taka butelka solarna ma możliwość po rozświetlać każde miejsce, o ile tak naprawdę za dnia miała dostęp do światła słonecznego – tak naprawdę bez niego jest to zwykła butelka, może i ozdobna, gdyż to w takich umieszczane bywają tego rodzaju lampy – jednak wciąż butelka, która to dopiero po odpowiednich „zabiegach” pokazuje swój urok. Dobrze jest dodać, iż możemy ją postawić w każdym miejscu – i w domu (choćby na parapecie) i na zewnątrz.