Zabawki dla dwulatka i trzylatka? Jak zakupić najlepsze

Zabawka dla trzylatka? Zabawa to dla malucha nie tylko zabawa. Zabawiając się, milusiński rozwija się umysłowo i fizycznie, wyraża swoją osobowość jak też emocje.
Dobra zabawka pomoże mu polepszać precyzję ruchów, inspiruje.

dzieci, które ukończyły już roczek, nie są niemowlakami. Bawią się więc inaczej aniżeli wcześniej. Warto, by miały zabawki, jakie odpowiadają temu, na jakim są etapie rozwoju. Toteż należy dla nich starannie wybierać zabawki. Od 2. roku życia malucha ciekawią je zabawy pobudzające fantazję. Na niby piecze ciasta, kąpie kukiełki, parodiuje sceny z życia – zabawia się w doktora, ekspedienta.

Obecnie oceń orijen dla kota ten tekst, który jest bardzo interesujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Stosowne dla takiego malucha są rozmaitej wielkości i zabarwienia koła nakładane na patyczek. Dwulatki i trzylatki chętnie wyklejają, kleją z modeliny, wznoszą z klocków. Lubią także słuchać utworów dla dzieci – podchwytują ich słowa, powtarzają towarzyszące im skinienia.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Które zabaweczki są idealne: książeczki, pudełka z otworami, w jakie wstawia się pasujące klocki, zabawki wydające tony, do ciągnięcia oraz pchania, telefony, ołówki, duże mięciutkie piłeczki. Dziecko w wieku 1,5-2 lata łączy wyrazy w wyrażenia, ciekawią je obrazki w książeczkach, powtarza słowa dorosłych, próbuje akompaniować, gdy ktokolwiek deklamuje wiersz, zdejmuje buciki, skarpetki.

Jakie zabawki są najlepsze: plastykowy serwis kawowy, klocki, publikacje z obrazkami a także prostymi opowiadaniami, przeróżne zabawki-narzędzia (szufelka, szczotka), zabawki wydające dźwięki, kredki, modelina (do zabawy pod opieką dorosłego), kukiełki, zabawki na kółkach, foremki.