Czym zajmuje się introligator?

Czym zajmuje się introligator? Co fabrykuje się w introligatorni? Jak trzeba przygotować się do tego rzemiosła? Jakie cechy są konieczne ażeby być usatysfakcjonowanym z takiej pracy?

Introligatorstwo to nie łatwy lecz i bardzo ciekawy zawód. Praca (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html) w ogromnej introligatorni wymaga sporej uwagi. Przygotowaniem do tego zajęcia są kursy albo zawodowe szkoły introligatorskie. Introligator powinien umieć obsłużyć przyrządy używane podczas oprawiania i zszywania książek. Introligatornia jest miejscem, w którym ze sterty kartek, powstają nowiuteńkie książki. Introligator Łódź to osoba, która tworzy książki, w takim sensie, iż nadaje im należytą formę. Książki wyprzedawane w księgarniach, mogą być klejone lub zszywane. Ta druga metoda łączenia ze sobą kartek, jest o wiele skuteczniejsza. Zszywane publikacje piękniej wyglądają jak też nie rozpadną się na skutek wieloletniego używania. Pracownicy introligatorni nie zajmują się wyłącznie oklejaniem jak też składaniem nowiuteńkich publikacji.
czas

Źródło: http://www.flickr.com
Introligatornie są miejscami, w których produkuje się rozmaite dekoracyjne artykuły papiernicze. Tu powstają grube, zszywane albumy na zdjęcia, komponujące się z wielu grubych kart. W introligatorniach wytwarza się też rozmaitego rodzaju notatniki, terminarze itp. Praca introligatora to dokładne łączenie ze sobą wielu elementów, w jedną całość. Introligatorstwo nie jest to praca (zobacz https://www.eena.pl/specjalisci-oferty-pracy.html) dla szybkich.

To też praca wymagająca sporego wysiłku cielesnego. Zszywanie publikacji nie jest łatwe, szczególnie kiedy trzeba scalić wiele części w jeden gruby wolumen.
introligator