Jak być artystą malarzem?

Ktoś, kto chciałby malować, a nie wie nic o artystycznych technikach, czasem zwyczajnie krępuje się spytać w sklepie dla zawodowców. Od czego począć? Jakich użyć narzędzi?

W punkcie oferującym artykuły plastyczne odszukamy z pewnością akwarele. Jest to popularna technika polegająca na nakładaniu zazwyczaj na absorbujący, chropawy, jasny papier przezroczystej lub półprzezroczystej warstewki ( laserunek) farby (zobacz farby kredowe do mebli cena) rozpuszczonej w wodzie.https://stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-imitujace-kamien płytki imitujące kamieńW palecie nie ma odcienia białego. Blaski pozyskuje się poprzez pozostawienie niezamalowanego obszaru papieru, zaś barwy można rozjaśniać wodą. Akwarele pozwalają na tworzenie delikatnych, świetlistych obrazków, bez wyraźnych konturów, z lekkim rozmyciem kształtów. Następną techniką jest malowanie olejnymi farbami. Jest ona uważana za najszlachetniejszą z technik malarskich. Polega na pokrywaniu zagruntowanego podobrazia (zwykle płótna bądź deski) powłoką farby olejnej. Tłuste w swojej konsystencji farby olejne nie mieszają się w wodzie, są dosyć świetliste oraz długo schną, nawet parę miesięcy. Zatrzymują ślady pędzla ewentualnie szpachli.
artykuły plastyczne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Akryl to dająca wiele możliwości technika, jaka łączy cechy techniki olejnej i akwarelowej. Wodno-rozpuszczalne farby akrylowe, w trakcie pracy można obmywać wodą, po zaschnięciu stają się wodoodporne. obrazy akrylowe mają głębokie odcienie jak też delikatny połysk.

Walory: możliwy retusz; realne zachowanie pociągnięć pędzla czy szpachli; dobre do impastów (nakładanie grubej powłoki farbki); tańsze od farb olejnych, szybkoschnące; trwałe, sprężyste, wytrzymałe na starzenie, nie żółkną; pędzelki zaraz po skończonej pracy nie wymagają oczyszczania za pomocą rozpuszczalnika.