Jak być artystą malarzem?

Ktoś, kto chciałby malować, a nie wie nic o artystycznych technikach, czasem zwyczajnie krępuje się spytać w sklepie dla zawodowców. Od czego począć? Jakich użyć narzędzi?

W punkcie oferującym artykuły plastyczne odszukamy z pewnością akwarele. Jest to popularna technika polegająca na nakładaniu zazwyczaj na absorbujący, chropawy, jasny papier przezroczystej lub półprzezroczystej warstewki ( laserunek) farby (zobacz farby kredowe do mebli cena) rozpuszczonej w wodzie.

Ciekawy tekst? Bardzo nam przyjemnie. Od razu gorąco zapraszamy na (https://stargres.pl/katalog/pl/produkty/plytki-imitujace-kamien) naszą następną witrynę, gdzie znajdziesz masę dodatkowych opisów.

W palecie nie ma odcienia białego. Blaski pozyskuje się poprzez pozostawienie niezamalowanego obszaru papieru, zaś barwy można rozjaśniać wodą. Akwarele pozwalają na tworzenie delikatnych, świetlistych obrazków, bez wyraźnych konturów, z lekkim rozmyciem kształtów. Następną techniką jest malowanie olejnymi farbami. Jest ona uważana za najszlachetniejszą z technik malarskich. Polega na pokrywaniu zagruntowanego podobrazia (zwykle płótna bądź deski) powłoką farby olejnej. Tłuste w swojej konsystencji farby olejne nie mieszają się w wodzie, są dosyć świetliste oraz długo schną, nawet parę miesięcy. Zatrzymują ślady pędzla ewentualnie szpachli.

artykuły plastyczne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Akryl to dająca wiele możliwości technika, jaka łączy cechy techniki olejnej i akwarelowej. Wodno-rozpuszczalne farby akrylowe, w trakcie pracy można obmywać wodą, po zaschnięciu stają się wodoodporne. obrazy akrylowe mają głębokie odcienie jak też delikatny połysk.

Walory: możliwy retusz; realne zachowanie pociągnięć pędzla czy szpachli; dobre do impastów (nakładanie grubej powłoki farbki); tańsze od farb olejnych, szybkoschnące; trwałe, sprężyste, wytrzymałe na starzenie, nie żółkną; pędzelki zaraz po skończonej pracy nie wymagają oczyszczania za pomocą rozpuszczalnika.