O czym warto pamiętać, opiekując się seniorem?

Opieka nad starszą osobą wymaga mnóstwo wytrwałości oraz zrozumienia dla potrzeb staruszka. Warto mieć na uwadze nie tylko stan zdrowia seniora, ale przede wszystkim jego styl życia jak też nawyki.

relaks

Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba, która pragnie podjąć się pieczy nad nestorem, musi pamiętać o tym, że praca ta wymaga od niego mnóstwo wytrwałości i ostrożności. Piecza nad osobą starszą, jaka na dodatek choruje, jest niesłychanie absorbująca, ale może przynieść zarówno opiekunowi, jak i nestorowi, dużo satysfakcji. Opiekując się starszą osobą należy pamiętać o subtelności, tak w kwestiach fizycznych, jak też psychicznych. Wsparcie w poruszaniu się jest tylko jednym z istotnych zadań, które powinna spełnić osoba opiekująca się nestorem. Równie istotne będzie wsparcie, wymiana myśli, które budują relacje między opiekunem a podopiecznym. Osoba opiekująca się seniorem musi też pamiętać o tym, jak istotna jest spostrzegawczość, a również zdolność radzenia sobie w kłopotliwych sytuacjach. Zachowanie zimnej krwi w wypadku nagłego, kiepskiego samopoczucia starszej osoby lub umiejętność udzielenia pierwszej pomocy należą do obowiązków opiekuna. Odporność na stres jest istotnym elementem, koniecznym w zajmowaniu się osobą starszą.

chodzik dla seniora

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
herbata

Autor: INTERNITY
Źródło: INTERNITY
Podstawową zasadą w opiece nad starszymi osobami jest szacunek, tak do podopiecznego, jak również wykonywanej pracy. Opiekun ma za zadanie wesprzeć w czynnościach, które sprawiają nestorowi kłopoty.

Odwiedź naszą kolejną podstronę. Tam znajdują się interesujące informacje. Prosimy – doczytaj szczegóły (http://www.gemeo.pl/szablon2/shop/35—spinel.html). Będzie nam bardzo miło, jeśli wątki przypadną Ci do gustu.

Jednocześnie jednak nie może go nadmiernie wyręczać, ażeby nie odbierać starszej osobie poczucia autonomii. Po drugie, nadzwyczaj ważne jest szczegółowe zaplanowanie dnia.

Uprości to realizację poszczególnych obowiązków, a również nada życiu rytm, jaki jest istotny dla osób starszych. Zadaniem opiekuna jest zadbanie o jego zdrowie starszej osoby, stąd warto wyekwipować go w chodzik dla seniora.