Dekoracje ślubne- jak je współcześnie wybierać, aby mieć pewność, że staną się one najlepszą ozdobą tego ważnego dnia?

Na rynku tworzy się coraz więcej firm zajmujących się przygotowywaniem przyjęć. Jednym z ich zadań jest zdobienie sali weselnej, selekcja stosownych materiałów, gadżetów oraz kwiatów. Przyszła para młoda może też całością zająć się sama. Nie jest jednak prosto postawić na jedno rozwiązanie z tak wielu pomysłów obecnych czy to w skorowidzach, czy sieci.

dekoracje ślubne

Autor: Izabela Sekuła JakMotyle.pl
Źródło: abcslubu.pl

Co najważniejsze, ozdoby powinny zostać dopasowane do charakteru wesela. Jeśli ślub i przyjęcie weselne są wystawne, to dekoracje ślubne (polecamy https://www.slubnystyl.pl/) również powinny takie być. Idealnie sprawdzą się na przykład efektowne kule kwiatowe, wykonane z żywych kwiatów oraz dekoracje ze świeczek, jakie nadadzą stosownego klimatu. Należy jednak pamiętać, by świeczki prawidłowo zabezpieczyć, jako że w ferworze zabawy łatwo o ich wywrócenie. Ciekawym rozwiązaniem są lampiony, które stanowią ochronę dla świeczki, ale jednocześnie prezentują się rzeczywiście pięknie.

Idealna białość będzie zniewalająco układała się z wszelkim pastelowym jak i żywym kolorem dodatków. Nie wybiera się jednak barw bardzo ponurych, gdyż wprowadzają one gniewną atmosferę do pomieszczenia i zaburzają powszechny atmosferę wesela. Z kwiatów na ogół stosowane są róże, jednak istotniejszym szczegółem jest to , w jakich naczyniach są one umiejscowione. Najbardziej porządnie prezentują się szklane wazy, jednak biała porcelana w podobny sposób prezentuje się oszałamiająco. Wypada także zatroszczyć się o to, aby dekoracje ślubne – przeczytaj więcej o dekoracje weselne bielsko – nie zasłoniły gościa z drugiej stronie stołu w trakcie rozmowy, w związku z tym dobrze jest się zdecydować na niższe ozdoby. Jeżeli chodzi o ściany sali, nie decydujmy się na wieszanie balonów.

Wielokrotnie przydarza się, iż poprzez gwóźdź w ścianie czy ciepło żarówki on najprościej wybuchnie, a to wygląda na nieszczęście niesłychanie nieestetycznie. Jeśli Para Młoda pragnie, aby ściany nie były „gołe”, stawia na girlandę lub subtelne wstążeczki zawieszane dookoła parkietu.

Tego rodzaju dekoracje sali weselnej mogą być rozstawione na stołach w sali, bądź na parapetach okiennych od wewnętrznej strony. Świeczniki na stolikach przyczynią się do dodania błysku przy zgaszonym świetle a także goście będą mogli swobodniej się poruszać w mroku.Dodatkowo płatki róż usypane w nieprzechodnich zakamarkach sali będą niebanalnym pomysłem. Jeśli sala weselna ma schody, warto nie pozostawiać ich w „stanie surowym”. Dekoratorzy proponują w tym wypadku girlandę, połyskujące wstęgi i znów płatki róż usypane z boku. Goście, którzy będą nimi przechodzić zdołają wyczuć klimat zamkowy.

Bardzo duży wybór dodatków może być zarówno zbawieniem jak i zmorą osób wybierających ozdoby na salę weselną. Najważniejsze to jednakże brak przesady w dekoracji, dlatego że w przepychu brak jest spoistości. Wypada pamiętać o współgrającej kolorystyce całości, ale przede wszystkim nastoju, który pragniemy, aby panował na przyjęciu.