Ustrzeż się tandety w aranżacji – stylowe fototapety

Kiedy malownicze widoki jak też rajskie plaże zniknęły ze ścian wnętrz w latach 90., chyba nikt nie podejrzewał, iż fototapety kiedykolwiek wrócą jeszcze do łask.

fototapety młodzieżowe

Źródło: http://www.kowarts.pl/
Tymczasem nie wyłącznie powróciły, lecz co więcej, paradują na salonach zdobywając sobie coraz to większe grono miłośników. Luksusowe fototapety pojawiają się w periodykach wnętrzarskich, w wizualizacjach dekoratorów pomieszczeń. Zdawać by się więc mogło, iż współczesne eleganckie fototapety na zawsze zerwały z wizerunkiem kiczowatych oraz przaśnych dekoracji. Okazuje się jednakże, iż na końcowy efekt aranżacyjny wpływ ma nie tylko wyselekcjonowany wzór, ale także sposób przyklejenia tapety, jej miejsce, a również dostosowanie do urządzanego wnętrza.

Gdy uznasz, że pomocne byłyby uzupełniające artykuły na opisywany temat, to kliknij tu i sprawdź także inne wiadomości.

Mimo pozorów kicz nigdy nie śpi i zawsze trzeba być bacznym, by niepostrzeżenie nie zakradł się do naszego wymarzonego pokoju dziennego czy alkowy.

Niestety, najpiękniejsze nawet eleganckie fototapety, będą się prezentować wyjątkowo niekorzystnie, jeśli zostaną niefachowo przyklejone do podłoża. Właśnie dlatego, jeżeli pragniemy ustrzec się szajsu powinniśmy zainwestować w należyty montaż fototapety. Chociaż obecnie przyklejanie ich jest łatwiejsze, niż paręnaście lat wstecz, jeśli nie chcesz sprawdzać swych umiejętności w tej dziedzinie, lepiej zamówić fachowców. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego miejsca. Jeżeli decydujesz się na wzorzystą fototapetę, przyklej ją tylko na jednej ścianie.

Jeżeli obkleimy nią cały pokój, wizualnie go zmniejszymy oraz zafundujemy sobie permanentny oczopląs. W sprzedaży dostępne są również fototapety młodzieżowe i fototapety do pomieszczeń maluchów.