Łączenie czerni i bieli jako prawdziwy trend w aranżacji jakiegokolwiek pomieszczenia

Fototapeta stała się modnym uzupełnieniem w wystroju wnętrz. Łączenie czerni i bieli to mocny trend w aranżacji każdego pomieszczenia. W dekoracji ścian modne są czarno-białe, czy też szare pasy na tapetach, przyciągające wzory, albo motywy roślinne.

Fototapeta czarno biała na ścianie nastręcza właściwego połączenia barw w mieszkaniu i wyczucia stylu. Taka dekoracja ścian służy raczej stonowanym aranżacjom wnętrz. Takie fototapety, o dużych i dosadnych wzorkach dadzą we wnętrzu przyciągający efekt dekoracyjny. Możemy ozdobić nią jedynie jedną ścianę, bądź wybraną płaszczyznę w domu. Powinno się ją zespolić z delikatnymi wzorami i barwami, by czarno-biała fototapeta była główną dekoracją wnętrza i dekoracją ściany. Czytelny deseń na tapecie nie oznacza, że powinna na być jedyną dekoracją. Dozwolone są rozmaite kombinacje pod warunkiem, że zachowamy regułę ciągłości kolorystycznej. Czarno-białe fototapety odpowiednio wyglądają w towarzystwie gładkich ścian w jednorodnym kolorze. Odpowiednio sprawdzą się połączenia kolorystyczne z szarym kolorem ścian, białym, lub beżowym.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź meble do sypialni stylowe nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

Dzięki takiej kontaminacji będziemy mogli we wnętrzach zaaranżować dodatki w wyraźniejszym kolorze. W dekorowaniu wnętrza atrakcyjnie będą także wyglądały motywy z tapety powtórzone w pozostałych detalach.

fototapeta czarno biała

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Paleta kolorów Światło i Przestrzeń

Autor: Dulux
Źródło: Dulux
Zestawiając kolory należałoby za punkt wyjścia wziąć barwy na naszej wiodącej tapecie.

W dekoracji wnętrza atrakcyjnie będą też wyglądały motywy z tapety ponowione w pozostałych detalach. Dekoracja ściany czarno-białą tapetą wymaga subtelności, lecz modny rezultat godny jest zaangażowania.