Aranżacja mieszkań za pomocą fototapet

W jaki sposób spowodować, ażeby ciasny przedpokój sprawiał wrażenie troszeczkę szerszego, a maleńka sypialnia zyskała parę ponadplanowych metrów?
Nic tak nie powiększa wizualnie niewielkich mieszkań, jak odpowiednio dobrana fototapeta czy też naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dzisiaj które wzory, motywy i kolory najlepiej dobrać, by oszukać nasze oczy i zmysły oraz otrzymać efekt ponadplanowej powierzchni. Pierwszym i niezawodnym sposobem na ciekawy efekt wizualny w pomieszczeniu jest fototapeta z perspektywą. To fototapety lub naklejki ścienne z motywem ścieżki, ulicy bądź alejki.

Chcesz uzupełnić swą wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Trzeba przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej producent kotłów szczegółów.

Przetestujcie sami, jak tajemnicze włoskie uliczki albo malownicze alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka przyda przestrzeni. Analogiczny efekt możesz otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzorki.

pokoje

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Drugim, identycznie efektownym oraz skutecznym sposobem jest fototapeta z tematem krajobrazu. Ładne pejzaże, otwarte oraz ogromne przestrzenie, jak dla przykładu panoramy miast, góry albo egzotyczne wybrzeża tworzą odczucie, iż nasza ściana staje się niczym ogromne okno szeroko otwarte na świat. Kolejny trik, jaki możemy wykorzystać, jest to fototapeta w paski. Być może ten motyw nie będzie już tak porywający jak dwie ostatnie propozycje, jednakże na pewno taka fototapeta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach nowoczesnych. Pamiętajmy o regule, iż pasy wertykalne wizualnie podnoszą wnętrze, natomiast poziome sprawią, że wnętrze będzie szersze. Następnym sposobem będzie użycie mocy, jaka drzemie w odcieniach i kontrastach.

Wszyscy chyba znają fundamentalną regułę, że jasne barwy wizualnie powiększają mieszkanie, z kolei ciemne zmniejszają je. A więc, aby uzyskać rezultat ponadplanowej przestrzeni wybierajmy fototapety w jasnych kolorach przykładowo fototapety kwiaty w pastelowe, delikatne wzory.