Fototapeta akcentuje styl w mieszkaniu

Fototapety przeżywają drugą młodość. Takowe dekoracje ścian były trendy w latach 80-tych oraz 90-tych. I aktualnie powracają. Jak za pomocą fototapety podkreślić charakter mieszkania?

fototapeta w kuchni

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Moda na fototapety zaczęła się w naszej ojczyźnie w czasach transformacji ustrojowej. Wypływała z chęci ucieczki przed szarą realnością. Fotografie pejzażów, lasów albo łąk ozdabiały ściany pomieszczeń. To wtenczas w zestawieniu z kiepską jakością materiałów stanowiło jednoznacznik kiczu, bezguścia. Niesławę fototapet „odkręcili” jednak posiadacze loftów. Trend powrócił do łask. Nurt sprzed lat obecnie podyktowany jest między innymi modą na to, co minęło. To nie jest jedyny powód, przez jaki fototapety zdobyły ponownie na wziętości. Powszechne jest dążenie rodaków do wyróżnienia się, podkreślenia nietuzinkowości.
dania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety to błyskawiczna metoda na nadanie wnętrzu unikalnego stylu, ożywienie mieszkania.

Żeby znaleźć nadzwyczajne treści w internecie, to najpierw kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej (https://lampydodomu.pl/2023-krysztalowe-zyrandole-do-salonu) – zapewne nie będziesz żałować.

Tematyka zdobień jest rozmaita – zacząwszy od architektury miasta, poprzez przyrodę, a na fotografiach własnego autorstwa dopełniając. Motywami, które zwykle wybierane są przez klientów, są widoki, zarówno te z widokiem na morze, czyli bardzo klasyczne, jak również pejzaże miejskie. Widoki miast, dla przykładu Nowego Jorku czy też Londynu, z ich charakterystycznymi miejscami. Podczas wyboru trzeba kierować się przeznaczeniem wnętrza. Inny motyw wybierzemy do pokoju dziecka, inny do salonu, sypialni.

Coraz nagminniej spotykana jest fototapeta w kuchni a także umywalni, czyli w miejscach do tej pory wykluczonych. Fototapety kuchenne to np. Kolorowe akcenty, takie jak warzywa oraz owoce.