W jaki sposób przystroić okno w sposób nowoczesny?

Doskonale zaaranżowane wnętrze to troska o detale. Pomieszczenie w stylu nowoczesnym wymaga nie tylko należytego doboru kolorów i zachowania minimalizmu w umeblowaniu, ale także zaakcentowania charakteru aranżacji poprzez niuanse.

hala magazynowa

Autor: Sonny Abesamis
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich, wbrew pozorom nadzwyczaj istotnym, jest oprawa okien.
Nowoczesny styl w aranżacji pomieszczeń kieruje się kilkoma regułami. Przede wszystkim – minimalizm wyposażenia oraz wystroju. Poza tym – prostota form; prócz tego – funkcjonalność. Wszystko to sprawia, iż współczesne pomieszczenia powodują odczucie jasnych, obszernych, uporządkowanych. Już dawno wyszedł z mody blichtr, zaś rozstawione na każdej komodzie (polecamy meble ludwik) oraz szafie bibeloty od lat śpią spokojnie w kartonach na poddaszu. Obecnie królują geometryczne, proste kształty a także wyrazista kolorystyka. Wyposażenie salonu, alkowy bądź kuchni nastawione jest przede wszystkim na praktyczne zastosowania. Zamiast zastawiać pokój dekoracyjnymi wazami, obrazami bądź figurkami, lepiej wybrać meble o schludnym, interesującym designie. Same w sobie stanowić mogą dekorację pomieszczenia, pozwalając równocześnie uchować umiar w wyposażeniu.
Właśnie tymi samymi zasadami trzeba się pokierować wybierając zasłonki do wnęk okiennych. W bogatej ofercie sklepów wnętrzarskich znajdziemy mnóstwo rozmaitych możliwości, pośród których każdy znajdzie cokolwiek dla siebie. Weź pod uwagę tak zwane fotorolety. To stosunkowa nowość na rynku.

„Foto” oznacza w tym przypadku odwzorowanie na tkaninie rolety fotografii – rzecz jasna nie jedynie ze zdjęć – ale jakiejkolwiek grafiki czy też obrazka który pragniemy mieć w oknie.