Jak sprawić, aby w Twojej sypialni było dużo miejsca? Oto sporo ciekawych wskazówek prosto od projektanta wnętrz

W obecnych czasach bez wątpliwości niedużo osób może pozwolić sobie na zakup naprawdę sporego mieszkania. Jeżeli spojrzysz na swoich znajomych i ich mieszkania, bez wątpienia dojdziesz do wniosku, że nie dość, że niemalże wszyscy z nich mają mieszkania, na które musieli wziąć pożyczkę w banku, to jeszcze na dodatek nie są to w ogóle duże przestrzenie. Niestety, taki jest współczesny rynek nieruchomości i niewiele jesteśmy w stanie z tym zrobić. Jeśli jednak już masz takie nieduże mieszkanie, wtedy możesz zastosować kilka tricków, które spowodują, że nie będzie się wydawało ono wcale takie małe.

Niemal największą bolączką mnóstwa dziewczyn jest zdecydowanie nieduża ilość miejsca w szafach. Jeśli Ty również należysz do takich osób, a na dodatek masz wystarczającą ilość pieniędzy do zainwestowania w swoje gniazdko, wówczas kategorycznie powinny zainteresować Cię szafy wnękowe. Taka szafa (zobacz szafy na wymiar od Emmi) to znakomity pomysł na zagospodarowanie w domu miejsca, z którym zazwyczaj nie wiemy, co zrobić i które się marnuje (na blogu autora na Jeśli zdecydujesz się na zrobienie tam szafy wnękowej na wymiar, nie tylko zagospodarujesz tę przestrzeń w mieszkaniu, ale także zyskasz wiele dodatkowego miejsca.

Szafy wnękowe zazwyczaj kojarzą nam się szczególnie z miejscem na ubrania, jednak warto zacząć myśleć nieco szerzej. Niemalże w każdym domu niewątpliwie przyda się dodatkowe miejsce, w którym można coś schować. Wiele z nas gromadzi tysiące rzeczy przez całe swoje życie, a na dodatek najczęściej ciężko jest nam się ich pozbyć. Jeżeli zdecydujesz się na szafy wnękowe w swoim mieszkaniu, wówczas zyskasz dodatkowe miejsce na przetrzymywanie tych wszystkich rzeczy.

W związku z tym, że dobrze zaprojektowana szafa wnękowa powinna znaleźć się konkretnie tam, gdzie w mieszkaniu jest niewykorzystana przestrzeń, zwykle trzeba taką szafę na zamówienie. Nie przejmuj się tym jednak – kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło na przykład „szafy wnękowe Wrocław”, niewątpliwie uda Ci się znaleźć kogoś, kto podejmie się wykonania dla Ciebie takiej szafy. Dzisiaj sporo osób i firm zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju szaf. Na dodatek trzeba podkreślić, że taka usługa wcale nie jest tak droga jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.