Jakim sposobem przekonać dziecko, by wybrała się do fryzjera?

Wiele dzieci ma problem ze ścięciem włosów. W ogóle nie dają zabrać się do fryzjera, a niejednokrotnie na sam widok zakładu fryzjerskiego reagują donośnym płaczem.

Może tak się zdarzyć nie tylko przed pierwszą wizytą, ale też przez każdą następną, gdyż maluchy

Chłopczyk

Autor: Sergio Vassio Photography
Źródło: http://www.flickr.com

traktują włosy jako nierozerwalną część swojego ciała i boją się bólu, który może wiązać się z ich podcięciem. Nieprzyjazny jest również hałas związany np. z suszeniem głowy albo niemiłe przeżycia w czasie pierwszej próby. Wyjściem mogą być baśniowe fotele fryzjerskie dla dzieci (dla przykładu: ).

Najważniejsze bowiem to w ogóle spowodować, aby dziecko chciało wejść do zakładu fryzjerskiego.

Jeżeli zaintrygowały Cię informacje zaprezentowane na tej stronie, to na pewno przypadną Ci do gustu również dalsze wątki (https://homeandliving.pl/), które opracowaliśmy w linku poniżej.

Często jest to nad wyraz skomplikowane, ponieważ maluch szarpie się, krzyczy i zanosi szlochem. Nie pomagają tłumaczenia, że fryzjer wyczaruje rewelacyjną fryzurkę. Zachęcić za to może kolorowy fotel fryzjerski, jaki zapewni bezstresowe ścinanie włosów.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie karnisze elektryczne łódź, którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego!

Maluszek pragnący wsiąść do wesołego samochodzika czy na motor może całkiem zapomnieć o strachu, gdyż tak mocno będzie chciał się na nim bawić.

Mała dziewczynka

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com

Bajkowy klimat salonu można także uwidocznić wielobarwnymi ścianami, dziecięcymi piosenkami puszczanymi w tle bądź zabawkami, jakie skupią uwagę naszych pociech. Dzięki temu dziecko przekona się, iż wizyta u fryzjera wcale nie jest straszna i może wiązać się z miłymi chwilami, a nawet ze wspaniałą zabawą. Kolejnym bodźcem przekonującym maluszka może być niewielki upominek wręczany po ścięciu włosów. Jednakże bajkowe fotele fryzjerskie dla dzieci to niewątpliwie najdoskonalszy sposób na małych klientów czujących strach przed fryzjerem. Gdzie je kupić? Idealne są sklepy internetowe, w jakich zaznajomimy się ze sprzedawanymi produktami, przeczytamy wszelkie informacje odnośnie do wybranego asortymentu i zamówimy interesujący nas fotel prosto do naszego salonu.

Biorąc malucha do radosnego salonu fryzjerskiego, możemy mieć gwarancję, że nasza latorośl nie ucieknie z krzykiem, a spokojnie zaczeka na wykonanie pięknej fryzury. Dobrze jest cały czas być blisko naszego dziecka, aby czuło, że jest bezpieczne, a każda następna wizyta będzie bez wątpienia przebiegać w coraz korzystniejszej atmosferze. Dziecko z czasem nie będzie się bać i samo zechce pójść ponownie do zakładu, by obciąć włosy.