Dekoracja okien: rolety rzymskie zamiast firanek oraz zasłon

Nowe upiększenie okien to znakomity sposób na metamorfozę wnętrza. Proponujemy rolety rzymskie. Takowa dekoracja wnęki okiennej jest ładna oraz łatwa do dopasowania do stylu pomieszczenia.
Dodatkowo rolety rzymskie mają jeszcze atuty praktyczne jak też chronią przed słońcem.

Potrzebujesz odmienić wystrój wnętrza? Postaw na nowiusieńkie dekoracje (zobacz – chusteczki do decoupage) wnęki okiennej. Ozdoba okien jest to jeden z najszybszych sposobów na metamorfozę wyglądu pomieszczenia. Jeśli jeszcze ma ona walory praktyczne a także ochrania przed słońcem, a na dodatek możemy ją wykonać własnoręcznie – tym odpowiedniej. Takowe są rzymskie rolety. Rzymskie rolety dodają wnętrzu elegancji. Są wygodne w obsłudze oraz mają bardziej indywidualny design aniżeli gotowe tradycyjne rolety dziecięce. Przede wszystkim dlatego, że rolety rzymskie mogą być zrealizowane z swobodnie dobranych tkanin – odpowiadających wzorem, barwą a także fakturą do wystroju wnętrza.
buty

Autor: Adrian Scottow
Źródło: http://www.flickr.com
porcelana

Autor: Kubikoff
Źródło: Le Pukka concept store
Standardowe żaluzje bądź rolety coraz nagminniej zastępowane są poprzez rolety rzymskie. Funkcja rolety (czyli wygoda obsługi) i miękkość tkaniny nadającej wnętrzom przytulność – to już dwa powody, które zachęcają do powieszenia rolet rzymskich . Taka ozdoba okien stanowi również bezkonkurencyjne przesłony, obok których brak miejsca na rozlokowanie typowych zasłon. Kolejna wartość to mniej zunifikowany, a w wyższym stopniu od tradycyjnych rolet ozdobny, indywidualny wygląd.

Wyłącznie od naszej wyobraźni zależy, w jak wiele fałd złożą się fotorolety po uniesieniu oraz jak pozostaną wykończone. Każdy sam może zadecydować, z jakiej tkaniny będą uszyte rolety. Na rzymskie rolety nadają się wszelkie tkaniny syntetyczne, a także lniane czy bawełniane płótna.