Radosne dziecko powinno dostawać okazję zabawy. To może rozwijać wyobraźnię i sprawia, że nasze dziecko prawidłowo się rozwija

Świat dziecka jest o wiele bardziej bogaty niż świat dorosłych. Zapominamy o tym, kiedy dorastamy, ale co się dziwić, pochłaniają nas odmienne sprawy, coraz więcej jest rzeczy do zrobienia, z którymi trzeba sobie radzić, o które trzeba zadbać, żeby nasze życie w znany nam sposób funkcjonowało.

zabawki

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
W międzyczasie dzieci, pod opieką dorosłych, mają szansę budować swój świat marzeń. Pomagają im w tym zabawki, ale także pozostałe elementy.

Dla małego dziecka każdy dzień to przygoda, bo codziennie coś odkrywa. W sumie nie wiadomo, kiedy nadchodzi zgorzknienie i znudzenie rzeczywistością. Być może wtedy, kiedyudajemy się do szkoły, ponieważ musimy zrewidować mnóstwo poglądów i poczucie własnej wartości. Jeżeli dobrze przejdziemy ten okres, to jest szansa, że nic nie zatracimy ze swojej dziecięcej magii, jednak zależy to od mnóstwa czynników. Od wychowania, podejścia do mnóstwa rozmaitych spraw, od środowiska, od otoczenia. Przed pójściem do szkoły dziecko jednak samo tworzy swój świat, a pomagają mu w tym przeróżne zabawki, jak Transformers, czyli roboty znane też z komiksu i filmu. Doskonale rozwijają wyobraźnię klocki Lego. Są już od dawna na rynku, a jak się wydaje nic nie straciły ze swojej oryginalności, ba, oferta jest stale rozbudowywana.

Wyobraźnie pomagają rozwijać też różnorodne gry czy aplikacje, których w dzisiejszych czasach już jest niezwykle dużo. Najbardziej jednak nasza pociecha będzie miało pożytek z zabawy na świeżym powietrzu. Niestety, nie jest to zbyt popularne aktualnie, bo wiele dzieci zamiast tego, woli spędzać czas przed komputerem. A przecież warto zmotywować dziecko do [tego rodzaju aktywności, do tegodoskonale nadają się rowerki dziecięce (zabawki dla dzieci).

Gdy przekonasz się, że znajdujący się w tym miejscu artykuł jest warty zainteresowania, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej lampydodomu.pl tego typu materiałów!

Aktywność na dworze doskonale pomaga rozwijać wyobraźnię, a także – co ważne – wiedzę o świecie. Niełatwo bowiem poznać świat, gdy wciąż siedzimy w domu. Można przesiadywać non stop przed komputerem, zająć się telewizja czy czytać książki, a i tak nie zdołamy poznawać żywego człowieka i jego historii. Nie zapominajmy więc więc, aby nasza pociechę zarażać tym podejściem do życia. Jego wyobraźnia i swoboda myślenia mogą być pomocne, żeby chłonąć życie na wszystkie sposoby.