Należyte pojemniki do segregacji śmieci

W dzisiejszych czasach segregowanie odpadów stało się przymusem. Każdemu świadomemu mieszkańcowi winno zależeć na schludności naszej planety.
Podjęcie się codziennej segregacji odpadów jest skomplikowane nierzadko ze względu na brak miejsca na kosze na odpadki w naszych kuchniach.

nowoczesna kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Solidna segregacja potrzebuje bowiem posiadania co najmniej pięciu takich zbiorników. Na szczęście wytwórcy koszy na odpady wychodzą naprzeciw takim problemom i proponują wyjścia, jakie pozwolą na zorganizowanie efektywnego kącika do segregacji nawet w najmniejszych kuchniach.
Kosze do segregacji śmieci są produkowane w wielu barwach, co odpowiada gatunkowi odpadków. Jest to ogólnie przyjęty zestaw barw, jaki używany jest nie tylko w warunkach domowych, lecz również przez wszelakiego rodzaju zakłady oczyszczania. Kosz kosze obrotowe do szafek narożnych niebieski przeznaczony jest tylko na papier. Kolor czerwony zbiornika znamionuje śmieci z metalu i aluminium. Są to między innymi puszki, także metalowe części. Odcieniem zielonym oznakowane są zbiorniki przeznaczone do segregowania kolorowego szkła, natomiast białe pojemniki są poświęcone do szkła białego. Trzeba mieć na uwadze, aby butelki nie były potłuczone i zapełnione płynami. Oprócz tego trzeba eliminować z nich nakrętki, kapsle, podkładki i klamry. Plastik i metal wrzucamy do żółtych zbiorników. Są również śmieci, których nie można wyrzucać do żadnego pojemnika. Trzeba je zanieść w miejsce wyznaczone.

Na rynku odszukać można mnóstwo gatunków kubłów. Należałoby wiedzieć, że w domowych warunkach na ogół stosowane są kosze niebieskie, żółte i zielone.