Który klimatyzator wybrać?

Klimat się ociepla. Odczuwa się to bezspornie. Warto zatem zastanowić się nad zamontowaniem klimatyzatora, gwarantującego miłe, chłodne powietrze.
Klimatyzatory mobilne jest to podejście najprostsze.

Stojak na biżuterię

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

Aby zainstalować takowe urządzenie, nie trzeba obkuwać ścian oraz prowadzić kabli. Wymóg będzie tylko jeden – sąsiedztwo okna. Poprzez lekko uchylone okno, elastyczną rurą, odprowadzane jest na zewnątrz gorące powietrze z pomieszczenia. Wadą owych urządzeń jest stosunkowo niska wydajność (szczególnie z powodu uchylonego okna), do tego są dość hałaśliwe. Trzeba również pamiętać, że tego rodzaju klimatyzator to ponadplanowy rynsztunek w pomieszczeniu, zajmujący miejsce. Nie wolno na nim stawiać żadnych przedmiotów, ani przykrywać kratek wentylacyjnych – zakłóca to jego pracę i może doprowadzić do przegrzania. Polecane są na ogół do niewielkich mieszkań.
Klimatyzatory w rodzaju split składają się z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie (https://stalowydesign.pl/meble/nogi-ramki-stalowe/), którą tu odnajdziesz, również jest coś wartościowego!

Jednostka wewnętrzna wyposażona jest w parownik, wiatrak nadmuchowy oraz układ sterujący. Występują w różnych wersjach, zależnie od sposobu montażu. Najpopularniejsze są urządzenia ścienne. Wyglądają efektownie, zaś wytwórcy prześcigają się wręcz w projektowaniu ich w nowych, ciekawszych odmianach. Śmiało zatem możemy je eksponować na ścianach, instalując przykładowo ponad łożem w alkowie albo nad sofą w pokoju dziennym.

Najczęściej spotyka się je w kolorze białym, lecz mogą być także wykończone przyciemnianym zwierciadłem bądź chromem. Osiągalne są też w kolorach metalicznych dla przykładu szarym albo niebieskim, a także w wykończeniu drewnopodobnym. Klimatyzacja w domu to fajna rzecz.