odpowiednie pożywienie i preparaty, które uchronią psa i kota przed chorobami

Każdy kto posiada we własnym domu zwierzaka, wie jak mnóstwo czasu potrzeba na opiekę nad nim. Szczególnie jeśli posiadamy koty czy też psy powinniśmy zadbać o ich odpowiednie pożywienie i środki zapobiegające chorobom różnego rodzaju. Decyzja o posiadaniu zwierzaka powinna być przemyślana. Czasem nie zdajemy sobie sprawy jak wiele opieki potrzebują zwierzęta. W przypadku psów konieczne jest wychodzenie z nimi na spacery. Bardzo istotne jest także zagwarantowanie odpowiedniego pożywienia naszym pupilom.

karma dla kotów

Autor: denebola2025
Źródło: http://www.flickr.com

Najwięcej klientów posiada koty a także psy. Karmę dla naszego pupila należy dobierać do jego wieku oraz rasy. Dla młodych psów dobrym rozwiązaniem będą produkty z nazwą „junior” na przykład karma (zobacz: karma dla szczeniąt) Brit Junior albo tego typu produkty. Nieuniknione, iż będziemy musieli próbować wiele karm, gdyż nie będą smakować naszemu pupilowi. W końcu z pewnością odnajdziemy produkt, który będzie zawierał odpowiednią ilość składników odżywczych i będzie smakował naszemu zwierzakowi. Niezwykle ważnym elementem opieki nad zwierzakami jest dbałość o ich higienę oraz zdrowie. Koty czy też psy nierzadko borykają się z pchłami, które potrafią uprzykrzyć im życie. Żeby temu zapobiec trzeba zastosować środki przeciwpchelne. Tego typu środki możemy znaleźć w dowolnym sklepie zoologicznym, będą to tak samo preparaty na pchły dla kota jak również dla psa.

Przechodząc do meritum sprawy – ta praktyczna witryna prezentuje trochę inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało przedstawione w artykule, który teraz czytasz.

Warto też dbać o uzębienie naszych zwierząt, kupując im przykładowo kostki oczyszczające zęby.

preparaty dla zwierząt

Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne jest również stosowanie dobrego szamponu do mycia, który skutecznie umyje naszego zwierzaka, nie podrażniając jego skóry. Produkty dla ludzi nie nadają się dla zwierzaków, trzeba wykorzystywać produkty przeznaczone stricte dla konkretnych gatunków zwierząt. Czasami można spotkać szampony, które mają w składzie składniki działające przeciwpchelnie. Odpowiednie pożywienie oraz troska o naszego pupila sprawią, iż będzie szczęśliwy w naszym otoczeniu. Zaniedbane zwierzę, tak jak człowiek, może zacząć chorować (przeczytaj dodatkowe informacje). Żeby tego uniknąć stosujmy odpowiednie produkty jak również pożywienie dla naszych zwierzaków. Pamiętajmy również o chronieniu ich przed pchłami.