Wielu ludzi po kilku latach używania mieszkania dochodzi do wniosku, że przestaje im się w środku podobać.

Kolory stały się blade, szafki stały się trochę niemodne, i generalnie zrobiło się nudno i nieprzyjemnie. To co zaledwie parę lat wcześniej wydawało się świetną aranżacją, dziś wydaje się bezbarwne i pozbawione polotu. Lecz kolejny remont to ogromne nakłady finansowe, nie wspominając o pracy, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do tego, co mają i będą długo mieszkać bez żadnych zmian.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
A przecież za pomocą kilku konceptów i niewielkich kosztów można każde z wnętrz odmienić do takiego stopnia, że będzie wyglądało tak samo jak nowe. Co prawda trzeba będzie na to przeznaczyć nieco wysiłku, ale jeśli nie będzie się planować większego remontu, to wybrać można albo mieszkanie (polecamy promocję na archicom mieszkania 2 pokojowe na sprzedaż) bez żadnej zmiany, albo zdecydowanie się na nieco wysiłku i mniejszą lub większą odmianę pomieszczeń w domu. Nawet jeśli byłby to jedynie sam przedpokój, to warto pomyśleć nad takim pomysłem.
Wielu ludzi maluje swoje przedpokoje w ten sposób, żeby stały się one jak najbardziej praktyczne, a niekoniecznie ładne. Z tego też powodu panują ściany w kolorze szarym, meble w których się mieści odpowiednią ilość odzieży albo płytki mające kolor maskujący plamy i zabrudzenia (przeczytaj jeśli chodzi o dodatki do szarego przedpokoju). O ile z zamianą mebli i kafelek mogą być problemy, to odmalowanie ściany na jakąś żywą barwę dużym kłopotem już nie powinno być. Zakup farby, pędzla i kilku drobiazgów nie przekroczy raczej stu kilkunastu złotych, a różnica w wyglądzie będzie ogromna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed akcją malowania warto także przemyśleć zmianę źródeł światła, parę mniejszych lampek zamiast jednej wiszącej u sufitu na pewno doda nieco uroku temu miejscu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę . Przy meblach w celu ich ożywienia bardzo dobrze może się sprawdzić zamiana rączek, jest ich tak duża ilość że na pewno coś oryginalnego się znajdzie. Pamiętać również należy o ciekawych dodatkach, stylowy (zobacz stylowy mebel) wieszak albo krzesło z rattanu sprawią, że nawet bez malowania przedpokój nabierze uroku i nowego wyglądu.