Laminaty odmiany HPL – czyli, opcja standard i trudnopalna, kontra reszta alternatyw

Czym charakteryzują się laminaty typu HPL w wersji standardowej, a czym w wersji trudnopalnej? Jakie jest ich przeznaczenie i gdzie je możemy stosować? A co z całą resztą alternatyw laminatów? Jakiego typu one są i jakie posiadają dekory? To wszyściutko oraz jeszcze więcej bez najbardziej małego problemiku odnajdziesz w środku naszego nowego – świeżutko napisanego – felietoniku!
Napomknięte we wstępie laminaty rodzaju HPL, to sprasowane w warunkach wysokiej temperatury warstewki papieru rdzeniowego, który to bywa impregnowany żywicą fenolową oraz papierkiem dekoracyjnego – tak w skrócie istnieje możliwość wyjaśnić, czym dokładnie jest laminat.

laminaty

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
Jeśli chodzi o laminat trudnopalny, to wyszczególnia się tym, iż bywa idealny do uposażenia ścian i sufitów pojazdów komunikacji publicznej oraz budynków, które bywają wyjątkowo narażone na atak języków ognia.

Ta świetna strona (https://www.meblemagnat.pl/materace-kokosowe) na pewno Cię zainteresuje, gdyż jest tam przedstawione istotnie sporo interesujących informacji na opisywany tu temat.

Jeżeli chodzi zaś o opcję standardową, to jest ona przeznaczona do: powierzchni płaskich albo pionowych, które wcześniej złączamy wraz z nośnikiem (sklejką, albo płytą meblową); do mebli, a także drzwi i ścianek działowych. Jeśli chodzi o pozostałe alternatywy laminatów, to występują w opcjach: roboczych (jego dekory to między innymi: monokolory, fantazyjne, fototematyczne itd.

), dekoracyjnych (dekory – metale, forniry i sztuczna skóra), magnetycznych (dekory występują w przeróżnych numeracjach), przeciwprężnych (występują w opcji białej, brązowej i szlifowanej), oraz strukturalnych (które to pojawiają się wewnątrz różnych nawierzchniach rodzaju: RM, SU, czy SG, nie napomykając już o opcjach SM, czy ST oraz tak w dalszym ciągu).