Jakim sposobem wywrzeć odpowiednie pierwsze wrażenie na gościach naszego hotelu?

Prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej w gałęzi hotelowej jest ewidentnie karkołomnym zadaniem. Wielu z nas decyduje się na jej uruchomienie gdyż stanowi ona wyjątkowo lukratywny pomysł na własne przedsięwzięcie.

W tym miejscu należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że osiąganie przez nas zysków w znaczącej mierze uwarunkowane jest od wizerunku naszego lokalu. Mowa bez wątpienia także o wizytówce internetowej, która obecnie stała się głównym źródłem komunikacji z klientami, ale również o naszej siedzibie. Okazuje się bowiem, że

Lobby

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com

pierwszy kontakt klientów z naszym hotelem ma duże znaczenie. Z naszej strony powinniśmy poczynić wszelakie starania, by nasi przypuszczalni goście przyciągnięci naszą atrakcyjną wizytówką w wielu przypadkach wrócili do niego w czasie przyszłym. Kluczem do urzeczywistnienia tego postulatu jest oczywiście używanie stosownych środków. Jako początkujący właściciele w branży hotelowej niestety nie posiadamy informacji w jaki sposób tego dokonać. Rozwiązanie tych kłopotów jest jednakże względnie proste. powinniśmy zwrócić uwagę na znaczące szczegóły, które w pewnym sensie zaświadczają o naszej renomie.

Niebywale duże znaczenie w formowaniu pierwszego wrażenia z naszymi klientami hotelowymi ma wygląd naszej recepcji. Jest to miejsce, które odpowiada za ich przyjmowanie, wobec tego jesteśmy zobowiązani się postarać, by kreowało ono rewelacyjną aurę. Podstawowe znaczenie dla jej postaci ma wykorzystane umeblowanie. Aby zbudować dobre wrażenie powinniśmy zatem wyposażyć się w solidny stół recepcyjny , który będzie w pewnej mierze świadczył o standardzie naszej jednostki.

Chociaż jest to element przez nas w wielu przypadkach lekceważony, to jednakże jego znaczenie dla odbioru naszej marki przez kontrahentów jest ogromne. W naszej gestii leży dodatkowo konieczność, by podobnym standardem charakteryzowała się zakupiona przez nas lada hotelowa. Powinna zostać ona sporządzona z wytrzymałego materiału. Pierwsze wrażenie ewidentnie jest najistotniejszym momentem w relacji z naszym przypuszczalnym klientem. Nasza placówka powinna być tak przystosowana, by zachęcić naszych gości do wizyty w przyszłości.