Jaki nabyć materac?

Materac jest to konstrukcja skonstruowana po to, ażeby zagwarantować ciału właściwe podparcie w leżącej pozycji. Znakomicie dobrany gwarantuje komfortowy, zdrowy i bezpieczny sen.
Nawet najlepsza kanapa czy też wersalka nie zapewni nam tego, albowiem meble owe z reguły są twarde, przeznaczone do eksploatacji w pozycji siedzącej lub do okazjonalnego spania.

EASY Soudabond

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Stół weselny

Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
materac piankowy

Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Niestety szczególnie użytkownicy mniejszych mieszkań stoją często przed dylematem planując nabycie łoża.

Absorbuje Cię ta tematyka? Kliknij ten link oraz zobacz, jak podchodzi do tego zagadnienia inny redaktor w treści swojego artykułu.

Trudno wówczas o idealne rozwiązanie funkcjonalne, warto jednakże poświęcić troszeczkę uwagi owej decyzji, dlatego że właściwe podparcie ciała podczas spania jest inwestycją w zdrowie. Z tych względów zalecamy zakup materaca dopasowanego do indywidualnych potrzeb, szczególnie w sypialniach dziecinnych. Przeciętny człek śpi plus minus 8 godzin na dobę, co znaczy, że przeciętnie 1/3 życia spędzamy w posłaniu. W czasie snu organizm się regeneruje, mięśnie relaksują, a nerwy uspokajają. Jest on podstawowym sposobem relaksu po ciężkim dniu i skutkiem tego niesłychanie istotny jest wybór stosownego materaca. Dobrze dobrany model nie tylko zagwarantuje nam regenerację sił, ale zadba o kondycję kręgosłupa. Pamiętajmy, że materac to nie tylko element wyposażenia, mający zagwarantować nam wrażenia estetyczne, dlatego że od niego zależy nasze zdrowie.

Najważniejsze zadanie które musi pełnić materac to należycie podparcie kręgosłupa, dlatego musi być on dostosowany głównie do wzrostu a także wagi ciała. Całkiem powszechna jest opinia, iż materac piankowy winien być jak najtwardszy. Pogląd ów wywodzi się z czasów, kiedy stosowano proste sprężyny bonnelowe, trawy morskie, a synonimem wytrzymałości a także jakości, była twardość.

Prawda jednak jest taka, iż to waga człeka jest miarą nośności oraz kiedy wyselekcjonujemy model zbyt twardy to będziemy źle sypiać. Znakomicie dobrany materac nie będzie ani nazbyt twardy, ani nadto miękki, lecz doskonale dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa.