Meble młodzieżowe – w jaki sposób urządzić pokój nastolatka?

Urządzenie domu to spore wyzwanie, ale aranżowanie pokoju dla nastolatka – dużo większe. O ile miejsce dla malucha można przygotować samodzielnie, albowiem spodoba mu się niemal każdy wystrój (ważne, aby było wesoło i kolorowo) o tyle młody człowiek ma już większe oczekiwania. Z reguły znakomicie wie, czego chce, więc najlepiej jest udać się na wspólne zakupy, by ani rodzic, ani dziecko nie było rozczarowane. Istnieje jednakże kilka kluczowych elementów, na które za każdym razem trzeba zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o niczym ważnym.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od miejsca na spanie. Łóżko winno być komfortowe i dość duże, bowiem to tutaj ląduje plecak po przyjściu ze szkoły, telefon czy zdjęte ciuchy oraz milion innych przedmiotów. A musi się jeszcze zmieścić nastolatek, który lubi popołudniowe drzemki i przeważnie nie przeszkadza mu bałagan.

Przekonaj się, że ta wskazówka z www (http://www.da-bud.pl/oferta/balustrady/) nie umknie Twej uwadze, ponieważ opisuje konkretnie taką problematykę, jak post, który dokładnie w teraz czytasz.

Najkorzystniej jest wybrać tradycyjne łóżko z materacem, które jest o wiele wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej kanapy. Można dowolnie wybrać między drewnianą albo metalową konstrukcją – wszystko jest zależne od tego, jakiego typu meble młodzieżowe mają dominować w pokoju. Pamiętajmy, aby łóżko miało choć dwa metry, szczególnie, jeżeli mamy chłopca, który przecież nieustannie rośnie.

Drugim elementem jest biurko i krzesło do nauki. Trzeba zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość, a najkorzystniej jest zdecydować się na meble z możliwością regulowania wysokości. Dzięki temu będą dobre nawet wtedy, gdy nasza pociecha urośnie kilka centymetrów w górę. Jeżeli pokój jest duży, dobrze wybrać biurko narożne, na którym znajdzie miejsce i komputer, i książki, i ukochane płyty z muzyką. Ponadto trzeba zainwestować w szafki, komody, a także regały, do których nastolatek powkłada wszystkie swoje ubrania i szpargały. Powinny być to zamknięte szafy, ponieważ wtedy nawet bałagan na półkach nie robi tak dużego problemu. A – jak wiemy – młody człowiek ma zawsze mnóstwo rzeczy do zrobienia i najczęściej żadną z nich nie jest porządkowanie pokoju. Kluczową cechą mebli jest też ich stabilność, ale równocześnie nie mogą być zbyt ciężkie (powinniśmy móc je swobodnie przenosić, gdy zechcemy przestawić kilka szafek).

Pamiętając o niniejszych wskazówkach kupimy fantastyczne meble (zobacz projektowanie szaf) i urządzimy idealny pokój dla nastolatka (zobacz tutaj:pokój młodzieżowy).