Funkcjonalne i modne dekoracje ścian

Właściwie od najdawniejszych czasów ludzie starają się urządzić własne mieszkania w sposób estetyczny i cieszący oko. Do tego celu wykorzystuje się różnorodne akcesoria ozdobne o zróżnicowanym wykorzystaniu. Ważną sprawą w urządzaniu każdego domu czy mieszkania jest decyzja o wyglądzie ścian. To one bowiem w dużej mierze decydują o charakterze danego lokalu czy budynku. W nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach nierzadko bywa tak, że ściany utrzymane w jasnych barwach i nic na nich nie ma, co jest jednak elementem zamierzonym.

obraz

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Od dawna ludzie zastanawiali się, jak ozdobić ściany efektownie. Jedną z metod, jaką wymyślono już długi czas temu, jest wieszanie na ścianach obrazów. Dzieła klasycznych mistrzów malarskich czy ich reprodukcje cały czas ozdabiają ściany w wielu domach, a także obiektach publicznych, takich jak przykładowo poczekalnie. Oprawianie obrazów – zobacz na Twoja Galeria może przebiegać przy wykorzystaniu rozmaitych narzędzi. Obraz może być oprawiony w klasyczny sposób, a więc w ramę, lub bardziej nowocześnie, przykładowo za pomocą antyramy.

Nowoczesne ozdoby na ściany

Jest wiele sposobów dekorowania ścian, które zaliczają się do nowoczesnych z uwagi na rodzaj użytych materiałów. Zaliczają się do nich na przykład specjalne naklejki ścienne. Zastępują one tapety, które były tak popularne w minionych dekadach. Oprócz tego są o wiele łatwiejsze do umieszczenia na ścianie od standardowych tapet. Do tego rodzaju dekoracji należą także tak zwane fototapety. Są to obrazy

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

drukowane na podstawie zdjęcia w dużej rozdzielczości, o sporych rozmiarach.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Pewnego rodzaju połączeniem standardowych rozwiązań z tymi nowoczesnymi są tak zwane http://twoja-galeria.eu/obraz-na-plotnie-2-tematy.htmleślonymi metodami fotografii na standardowym płótnie. Dzięki temu powstają obrazy podobne do malowanych, jednak identyczne jak zdjęcie, jakie klienci przynoszą do wyspecjalizowanego punktu. Taki obraz jest dużo bardziej efektowny od standardowej wydrukowanej fotografii. Będzie to piękna pamiątka dla rodziny, która przetrwa przez długi czas.