Nagrzewnice jako niezrównane urządzenia grzewcze

Nagrzewnice to niezrównane sprzęty grzewcze służące do grzania średnich i sporych nawierzchni. Przydają się przy grzaniu garażu, placu budowy, lub obszaru robót w otwartym obszarze.

Pokój dziecka, młodzieżowy

Autor: Miretto
Źródło: www.miretto.pl
Urządzenia te zasilane olejem opałowym, gazem płynnym, bądź energią elektryczną gwarantują szybką instalację, prostą obsługę, również wysoką wydajność grzewczą w trudnych warunkach.
Nagrzewnice olejowe są przydatne do chwilowego, bądź stałego nagrzewania pomieszczeń przemysłowych, rolniczych, budowlanych. To przetestowane rozstrzygnięcie używane wszędzie tam, gdzie montaż stałej instalacji grzewczej stanowi barierę techniczną, albo gdzie nie jest ona nieopłacalna. Przenośne nagrzewnice olejowe bez kominka odprowadzania spalin nadmuchują mieszaninę powietrza(zobacz montaż rekuperacji) zasysanego z pomieszczenia i gorących spalin. Ich sprawność ogrzewania jest najwyższa, jednak nie są używane w pomieszczeniach, w jakich stale przebywają ludzie. Nagrzewnice, jakie mają kominek odprowadzania spalin sprawdzają się w trakcie prac budowlanych, przyspieszając niektóre postępowania. Posiadają zamkniętą komorę spalania, rozdzielające powietrze podgrzewane od spalin. Nie mają one zamiennika ciepła, w związku z tym muszą one nagrzewać porządnie wentylowane pomieszczenia, lub otwarte powierzchnie. Po podłączeniu do napięcia i zapełnieniu pojemnika olejem napędowym, nagrzewnica olejowa jest gotowa do pracy.

Przenośne nagrzewnice olejowe są wyposażone w mocne podwozie z mocnymi kółkami transportowymi i wygodny uchwyt ułatwiający transport. Nagrzewnice są sprzętami, które ekspresowo ogrzeją pomieszczenia.