Różnorodna oferta naczep ciężarowych

Naczepa to wersja pojazdu kołowego, jaki pozbawiony jest własnego źródła zasilania. W czasie transportu naczepy pełnią funkcję magazynów krótkotrwałych. W związku z tym w trakcie przewozu muszą w pełni chronić towar przed obniżaniem jego jakości i stratami.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Naczepy ciężarowe to pojazdy drogowe, opracowane w taki sposób, iż kawałek pojazdu spoczywa na ciągniku samochodowym. Naczelną grupą naczep są izotermy. Są to naczepy utrzymujące ciepło w ujemnych temperaturach na zewnątrz. Są one poświęcone do transportu na średnich i krótkich szlakach. Naczepy ciężarowe izotermy użytkowane są przy tranzycie produktów spożywczych, aczkolwiek nie ma ona zespołu chłodniczego, zatem nie posiada możliwości schładzania i przewozu materiałów mrożonych. Więcej na

Samochód dostawczy, tir

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Naczepa takiego gatunku zagwarantowana jest przeważnie do przewozu na krótkich i średnich trasach, w szczególności dla towarów, które są uczulone na przesadny wzrost, albo spadek temperatury, której wymagają gwarancje przed działaniem warunków atmosferycznych, takich jak kurz, pył, wilgotność. Typem izoterm są chłodnie. Naczepy te są wyposażone dodatkowo w agregat chłodniczy. Zezwala on na przewóz transport aut z holandii warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych, także produktów farmaceutycznych. Naczepy ciężarowe mogą być kryte plandeką. Ten rodzaj zabudowy jest najstarszym i najczęściej spotykanym typem zamykania powierzchni spedycyjnej w naczepach stosowanych do przewozu towarów.

Charakterystyczna cecha tych naczep, jakie kryte są plandeką, jest sposobność załadunku z boku, gdyż burty naczepy są zniżane na pełnej długości ładownej, po obu stronach, a wysokość ładunkowa jest identyczna na pełnej długości naczepy. Jest także sposobność załadunku od góry, jest to łatwe, ponieważ najczęściej naczepy te posiadają bezproblemowy do demontażu stelaż i plandekę. Ażeby skorzystać z tego typu transportu, nie musi się mieć go na własność. Wynajem naczepy zezwoli przewieść bagaż w umowne miejsce, bez potrzeby zakupu drogiego sprzętu. Zróżnicowanie naczep pozwoli przystosować odpowiednią do przemieszczanego ładunku.