Dobranie oświetlenia do wymogów

Jakiekolwiek pomieszczenie potrzebuje dobranego oświetlenia. W pracy przebywamy wiele godzin, a odpowiednie oświetlenie stanowiska umożliwia lepszą wydajność. Każdy pracodawca musi zagwarantować dobre oświetlenie biura w taki sposób, ażeby wykonany był aspekt wymaganego natężenia oświetlenia, również główne potrzeby każdego pracownika.
Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie biurowe musi brać pod uwagę aspekty energetyczne powiązane z maksymalnym spożytkowaniem światła dziennego.

oświetlenie biurowe

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
apartamenty
Wybór oświetlenia to nie jedynie dostosowanie nasilenia oświetlenia, ale pozyskanie odpowiedniej jakości światła przy zastosowaniu rozwiązań energooszczędnych. Zgodnie z zarządzeniami nieodzowne jest zapewnienie wymaganego nasilenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Niedopuszczalne są także nazbyt duże różności luminancji w bliższym i dalszym sąsiedztwie przestrzeni pracy. Ważne jest, by oprócz stosownego rozplanowania, zwrócić uwagę na zastosowanie właściwej jakości źródeł światła. W przypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek linearnych.
Porządnie dobrane oświetlenie (zobacz klikaj) to również znaczące oszczędności. Wybierając świetlówki powinno się więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, oraz lepszy stopień koncentracji i skuteczności pracowników to jedynie poniektóre zalety, które wynikają z przeznaczenia współczesnych źródeł oświetlenia.

Zakup, bądź wymiana oświetlenia na takie, które charakteryzuje się najwyższą jakością sprawi, że pracownicy nie będą skarżyli się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie ograniczą koszty rachunków za energię elektryczną.