O jakich rzeczach powinno się pamiętać podczas projektowania oświetlenia w swoim domu, krótki opis podstawowych typów lamp.

Podczas wykańczania swojego domu trzeba pomyśleć o wielu różnych rzeczach, a jednym z nich jest oświetlenie. Najróżniejszych lamp, żyrandoli i kinkietów jest w sklepach całe mnóstwo, lecz wykonanie oświetlenia w domu w odpowiedni sposób wcale nie jest łatwe.

łóżeczko

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Wiele osób popełnia przy tym istotne błędy, jakich wyeliminowanie później byłoby związane z koniecznością kosztownych prac remontowych. Z tego też powodu należy do takiego projektu podejść z odpowiednim nastawieniem, najlepiej z udziałem jakiegoś sprawdzonego projektanta wnętrz albo elektryka. Przy ustalaniu miejsca na lampy trzeba zwrócić uwagę na to, w jaki sposób będzie się korzystało z danego pomieszczenia. Dotyczy to zwłaszcza lampek pomocniczych, które są dość istotne zarówno w salonie, jak i kuchniach i łazienkach.

Oświetlenie górne w każdym pomieszczeniu będzie inne, w innym miejscu będzie też umiejscowione. Przy łazienkach najczęściej spotykany jest plafon nowoczesny, który daje jasne, lecz przytłumione światło. Za to pokoje gościnne i salony to przeważnie żyrandole (nasz odsyłacz) z kilkoma żarówkami, jakie przeważnie załączać można sekcjami sterując tym samym ilością światła. W kuchniach panuje duża dowolność, chociaż przeważnie jest to nieduża lampka mająca jedną albo dwie żarówki.

Z kolei na korytarzach doskonale się sprawdza ale też i wygląda elegancki kinkiet mantra looker, który bardzo dobrze oświetli całość wnętrza. Wszystkie opisywane rodzaje lamp występują w niezliczonej liczbie wzorów, więc bez żadnego problemu każdy dobierze odpowiedni do swoich oczekiwań.