Jeśli decydujemy się na gruntowny remont łazienki, musimy rozpocząć od wyboru właściwych płytek

Pewne jest, że przy odnawianiu łazienki naszą uwagę w sporej mierze zaprzątają elementy wykończeniowe, takie jak: lustro, lampy lub prysznic.

kaloryfery

Autor: Traimer Poster Collection (Plakatsammlung)
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy jednakże zrozumieć, że najważniejszą rzeczą – bazą całego pomieszczenia – są płytki. To od ich barwy i wielkości zależy to, jak po renowacji będzie wyglądać nasze małe SPA. Całość wynika z prawidłowego doboru płytek do nowych mebli łazienkowych.
Łazienka w kolorze białym i czarnym

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Decydując się na płytki (płytki gresowe na zewnątrz) do łazienki należy podumać nie tylko o odcieniu, chociaż on dla kobiet wydaje się być najważniejszy. Poza deseniem ważne są też inne sprawy, o które głównie powinien zatroszczyć się mężczyzna. Niejeden Fachowiec powie nam, że ważną sprawą jest to, aby płytki (płytki tarasowe) ceramiczne były antypoślizgowe. Zdawać by się mogło, że nie ma potrzeby tego komukolwiek wyjaśniać. Nikt po prysznicu nie pragnąłby się poślizgnąć i znaleźć się na ostrym dyżurze ze złamaną ręką. Lepiej zawczasu podumać o tak istotnej sprawie, żeby potem czuć się w swojej łazience bezpiecznie. Płytki do łazienki powinny mieć również małą chłonność, ponieważ jest to pomieszczenie, gdzie nierzadko jest mokro i parno. Jeśli pragniemy, aby nasze płytki ceramiczne dłużej wyglądały jak nowe, należy zakupić takie najwyższej klasy, a z pewnością nie pożałujemy swojej decyzji.

Nie zapominajmy, że przy renowacji łazienki kupno odpowiednich płytek będzie tak samo istotny jak wybór prysznica czy akcesoriów łazienkowych. Płytki powinny być piękne, ale też zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom.