Parę zdań o salonie

W salonie, będącym miejscem relaksu oraz spotkań z najbliższymi, harmonia jest niezwykle wymagana. Dlatego, nabywając meble do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność.

Brytyjczycy mówią o niej „milczący kelner”. To prawda, zamiast gadać sprawował swą funkcję przez trzy zmiany. I tak właśnie jest z ławą. Trudno się obyć bez tego dyskretnego pomocnika. Jeszcze trudniej dopasować do charakteru salonu. A jest z czego wybierać. Bogactwo wzorów i kształtów może przyprawić o zawrót głowy. Idąc z duchem czasu, projektanci stawiają na szkło. Albowiem szklana ława w modnie zaaranżowanym pomieszczeniu będzie wyglądała imponująco. Lekka wizualnie, sprawi, że pokój nabierze „oddechu”. Zwolenników klasyki, powinny zachwycić ławy drewniane. Ponadczasowe, i równie eleganckie, jak szklane.

Często mamy problem z ulokowaniem sofy. W wielu polskich domach wciąż stoi w niewłaściwym miejscu – na ogół pod ścianą i to w dodatku w samotności. Najwyższa pora na małą rewolucję. Najważniejsze, zmieńmy jej lokalizację – jeżeli pozwalają nam na to warunki mieszkaniowe, ustawiamy kanapę na tle okna lub w takim punkcie, w którym możemy obserwować co się dzieje w kuchni czy holu. Obecnie sofa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony (rzetelne informacje).

Nie zapominajmy, że sama sofa nie „stworzy” klimatu na jakim nam zależy, potrzebuje towarzystwa w postacinp. dwóch ogromnych kwiatów ustawionych po bokach czy oryginalnego oświetlenia. Nie zapominajmy również o poduszkach! Stawiają kropkę nad „i” całej stylizacji.

Dzisiejsze meble do pokoju dziennego mogą być bardzo duże i wygodne (przykład). Projektanci sof mogą się wykazać: prościej tu wymyślić dodatkowe funkcje, ponieważ duży mebel ma większą pojemność. Na takim już nie tylko posiedzimy, ale i wygodnie się wyśpimy.

Bardzo ważną kwestią w salonie jest także oświetlenie.

Masz zamiar przeczytać więcej na ten sam temat? Żaden kłopot. Trzeba wyłącznie kliknąć na poniższe hiperłącze do wpisu i przejdziesz na kolejną witrynę.

W salonie przebywamy dosyć często, więc pomieszczenie to wymaga specjalnej troski. Dobrze będą się prezentowały kinkiety – po jednym z każdej strony komody lub okna. Tak urządzony salon da nam satysfakcję i miło spędzone chwile w gronie rodzinnym.