Segreguj śmieci wspólnie ze swym dzieckiem! Jest to świetna zabawa!

Nauka. Termin ten nie brzmi szczególnie kusząco dla uszu malucha, które poznało już co to obowiązki: książki, przyswajanie wiedzy.
Wyraz ów nie kusi też nas samych, jeśli szkolne lata dopiekły nam.

kuchnia

Zatem proponujemy: nie uczucie segregować dzieci śmieci! Nie udzielać lekcji? Jak zatem uwrażliwić dziecko na potrzeby środowiska oraz nauczyć je należycie postępować z produkowanymi każdego dnia śmieciami? Bawmy – i dopiero bawiąc – uczmy! Dzieciństwo jest niesłychanie ważnym okresem w życiu każdego człowieka. To wówczas kształtują się fundamenty przyszłego systemu wartości, autokrytyka oraz preferencje. Aby te górnolotne słowa ubrały się w kształt czyniący latorośl w przyszłości wartościowym człowiekiem, istotna jest właśnie ona: zabawa! Bawcie się w segregację! Jakim sposobem? Choćby wykorzystując poszczególne elementy do zabawy! Składajcie recyklingowe zabawki, bawcie się w dawanie przedmiotom nowego życia.http://www.creoconcept.pl/pl/kontakt/ (http://creoconcept.pl/pl/kontakt/)Zakup barwne pojemniki do segregacji.
Istnieją surowce, jakie mogą być przetwarzane w nieskończoność, jak dla przykładu szkło. Przedłużanie życia rzeczom to nie jedynie ich odzysk, lecz również odkrycie nowego zastosowania dla zniszczonych opakowań. Plastykowa butelka, jaka zamienia się we wzorzysty flakonik dla kwiatów, kartonik po mleku pełniący rolę skarbonki na oszczędności czy nietuzinkowa rzeźba zrealizowana z masy papierowej pobudzają fantazję potomka, uruchamiają kreatywność, doskonalą zdolności manualne, a przy wspólnym tworzeniu zabawek zacieśnia się więź między rodzicem, a dzieckiem.

Eskapada do lasu na polowanie na śmieci? Dlaczego nie? Śmieci będą łupami, które będziecie sprawiedliwie pomiędzy siebie rozdzielać: plastik do tego, kto jest łowcą plastiku, szkło dla tego, kto poluje na ten rodzaj „dziczyzny”. zabawa będzie przednia, zaś zysk zmasowany!