Piecyki przenośne stosowne w wielu przypadkach

Piecyki przenośne potrzebne są nie tylko w czasie długich i surowych zim, ale także w sytuacjach gwałtownych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest idealną alternatywą dla pieców elektrycznych.
Wybierając piecyk na paliwo ciekłe wybieramy oszczędne ogrzanie pomocnicze.

Piecyk naftowy może być użytkowany w każdych typach wnętrz, zarówno mieszkalnych, takich jak bawialnia, czy kuchnia, jak i tych, które nie są użytkowane w sposób trwały, jak piwnica, poddasze, garaż, bądź pracownia. Tego rodzaju piecyki mają tę wartość, że mogą być przemieszczane z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest to jednakże tylko ogrzewanie pomocnicze i w żadnym przypadku nie ma prawa zastąpić nagrzewania podstawowego. Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i poprzez promieniowanie frontalne.
piecyk naftowy

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
grafiki
Są trzy podstawowe warianty piecyków na paliwo w płynie, piecyki z knotem, piecyki o podwójnym paleniu, piecyki elektroniczne.

Jeśli myślisz, że nie ma w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się (https://wphw.pl/blog/jak-myc-okna-bez-smug) treści, ponieważ można w nich przeczytać przyciągające uwagę dane na pasjonujący Cię temat.

Sprzęty z knotem służą do okolicznościowego, doraźnego grzania pomieszczeń, w jakich nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki grzeją się do wysokiej temperatury, trzeba zważać, aby się nie oparzyć. Te o podwójnym paleniu, dzięki kolejnej przegródce spalania zapewnia wyższą wydajność, również mniejszą emisję CO2 i mniejszą wielkość osadów. Poza tym widoczny ogień kreuje kameralny nastrój.

Poniektóre wzory posiadają możność regulacji mocy. Z kolei piecyki elektroniczne zapewniają eksploatatorom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Układ wentylacji zapewnia najlepsze rozpraszanie ciepła i ochrania przed przegrzewaniem ścianek.