Jak zestawić sypialnię i salon w jedno pomieszczenie?

Salon to najbardziej wystawne wnętrze w całym naszym lokum – to w nim przyjmujemy przyjaciół oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca szczególnie intymnym wnętrzem, służącym przede wszystkim do odpoczynku i spędzania romantycznych wieczorów z partnerem.

Czy połączenie tych dwóch przeciwieństw jest możliwe? Oczywiście. Udowadniają to liczne projekty, w których strefa sypialniana zostaje wydzielona właśnie w salonie. Ponadto, producent mebli proponuje wiele ciekawych rozwiązań, które możemy zastosować w takich wnętrzach.

łóżko, pokój

Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia w salonie to przymus dla ludzi zamieszkujących kawalerki, mających jedno pomieszczenie dzienne, które musi spełniać różne funkcje. Nierzadko na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się też rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swoją sypialnię na pokój dla milusińskich.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej meble rzezbione danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odsyłacz poniżej.

Chociaż dystans pomiędzy charakterem sypialni i salonu jest wyraźny, da się go jednak złagodzić, korzystając z kilku prostych trików.

Jest kilka podstawowych sztuczek na zaaranżowanie sypialni w salonie. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od reszty części salonu za pomocą działowej ścianki, tworzonej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewiążącą się z dodatkowymi pracami remontowymi, ingerującymi w strukturę wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego dużego mebla, na przykład regału z książkami.

Po jednej stronie możemy przywiesić telewizor bądź ciekawie pomalować powierzchnię, kreując niebanalną dekoracje. Kiedy nie mamy możliwości, aby w klarowny sposób podzielić dwie strefy, kluczowy będzie wybór mebli. Najlepszym wyborem będą rozkładające meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie proponowane meble tapicerowane (https://belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) prezentują się bardzo estetycznie, a funkcja rozkładania i możliwość założenia materaca jak na klasyczne łóżko, gwarantuje komfortowe warunki sypialniane. Producent mebli proponuje modele pasujące do rozmaitych stylów. Nie są to już jednie staromodne kanapy, lecz również eleganckie sofy, wręcz o charakterze biznesowych, po których żaden z naszych gości nie pozna, iż mogą służyć do spania.