Jaki typ patelni należy zakupić, aby być całkowicie usatysfakcjonowanym?

Współcześnie mamy bardzo duży wybór niemal każdego sprzętu. Chociaż wydawać by się mogło, że staje się to ważną zaletą zakupów, tak naprawdę po prostu sprawia, że nie wiemy, co zakupić i co jest najlepsze. Niemałym problemem może być nawet zakup patelni. Wyprodukowane z różnych tworzyw, o odmiennej powłoce czy też głębokości… Co kupić? Należy przyjrzeć się różnym rodzajom i wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie.

garnki

Autor: Karrie Nodalo
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku jest bardzo dużo odmiennych typów patelni. Zaczynając od teflonowej przez żeliwne do ceramicznych. Patelnie z teflonu są prawdopodobnie najlepiej znanym rodzajem na rynku.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeśli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę (multiinstal.pl/systemy-uzdatniania-i-filtrowania-wody/), która odnosi się do omawianej kwestii, zatem zapewne też Cię zaintryguje!

Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość nieużywania tłuszczu do smażenia. Pozwala na to powierzchnia patelni. Może zdarzyć się jednak tak, że powłoka będzie cienka. Wtedy bardzo łatwo o zarysowania. Przez nie smażone produkty może przywierać do powierzchni patelni. Warto dobrać taką patelnię, w której warstwa teflonu jest grubsza. Patelnia teflonowa jest bardzo dobra m.in. do smażenia naleśników. Zobacz Patelnie z powłoką ceramiczną są także niezwykle popularne. Zazwyczaj są białe, choć nie jest to wyznacznik. Przede wszystkim przy zakupie należy zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia jest całkowicie gładka. Posiadamy wtedy stuprocentową pewność, że to naprawdę patelnia ceramiczna. Ceny takich naczyń nie są małe, jednakże jakość jest faktycznie wysoka. To kolejna patelnia, w której nie trzeba używać dużej ilości tłuszczu.

gotowanie

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock
Odwrotnie do patelni z teflonu, nie można jej zadrapać. Innym typem są patelnie żeliwne. Są niezwykle odporne i zazwyczaj działają przez bardzo długi czas. Takie patelnie są ciężkie, ale świetnie się nagrzewają, wzbogacają smak potraw i są rzeczywiście wytrzymałe. Należy jednak podczas mycia zachować ostrożność, gdyż niewłaściwie czyszczone mogą rdzewieć. Na pewnozainteresuje Cię także mały chlebak.

Dobór odpowiedniej patelni może być niełatwy, jednak dobry dostęp do informacji w Internecie umożliwia nam zapoznanie się z wszystkimi rodzajami tych artykułów. Za pomocą różnych witryn możemy wybrać to, co dla nas najlepsze. Koszty i oferty można bez problemu porównać. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę frazy: „patelnie rodzaje” lub doprecyzować o danego producenta, np. „patelnie Tefal”. W wynikach dostaniemy wszelkie niezbędne nam informacje. Odpowiednia patelnia to zagwarantowanie smacznego posiłku, warto więc zainwestować w najodpowiedniejszą z nich.