Jak urządzić przestrzeń kuchenną o charakterze prowansalskim?

Kiedy komponujesz przestrzeń kuchenną, dobrze jest postawić na jeden z bardziej interesujących stylów kompozycji. Jednym z najbardziej ciekawych jest styl prowansalski. Jakimi cechami się charakteryzuje? Po pierwsze, w cenie jest tu delikatność. To rodzaj aranżacji, który na starcie prezentuje się jako mało wyrazisty, jednak wystarczy chwila spędzona w kuchni tego rodzaju, by docenić zalety tego rodzaju aranżacji. Kuchnia prowansalska sprawi, ze odnajdziesz spokój i odpoczynek. Może nawet oddasz się marzeniom.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Kuchnia stylizowana po prowansalsku to doskonały sposób na to, by odpocząć w trakcie robienia smacznych posiłków. Jeśli lubisz tworzyć dania na przykład wieczorami, w takiej kompozycji odnajdziesz się bardzo dobrze – odpoczniesz, a jednocześnie stworzysz coś pysznego. Co jeszcze warto wiedzieć o stylu prowansalskim? Z pewnością to, że mocno podkreśla on naturę. Przestrzeń kuchenna w stylu prowansalskim jest bardzo blisko przyrody.

Jednak jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim? Rozpocznijmy od barw. Idealnym wyborem okaże się zieleń. Ostatecznie to kolor bardzo blisko natury. Aranżacja o charakterze prowansalskim stawia na mało wyrazistą zieleń. Miej na uwadze, aby nie stawiać na odcienie o dużej wyrazistości. Znacznie lepiej pasować będą pastele. Równie trafnie sprawdzają się beże, jak i wszelkie jasne barwy. Bieli powinno być dużo w kuchni w stylu prowansalskim.

Poznaj adres tego serwisu (https://hagerhome.pl/rozwiazania-porady/modernizacja/) – wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy nowe posty na ten intrygujący temat. Wejdź w podany link – nie pożałujesz!

Szczególnie ciekawie prezentują się jaśniejsze meble. Podsumowując: im więcej bieli w aranżacji prowansalskiej, tym lepiej.

A co z ozdobami? Tutaj świetnie sprawdzają się kwiaty. Kwiaty są delikatne i dzięki temu doskonale nadają się do kompozycji. Kwiaty to także natura, a natury w aranżacji prowansalskiej nigdy dość.