Kilka idei na elegancki podarunek wykonany własnymi siłami

Obdarowywanie kolejnych to prawdziwa przyjemność. Dużo osób ma ale kłopot ze znalezieniem upominku, który przypadnie do gustu osobie otrzymującej podarunek. Skoro także masz z takim kłopot, zastanów się nad czymś, co możesz robić sama.

Kupowanie prezentów pod choinkę, z okazji imienin, urodzin, bądź Walentynek to najłatwiejsze wyjście z przypadku. Nic jednakże nie zastąpi upominku wykonanego własnoręcznie. Poświęcony czas, nowatorski pomysł i jego niepowtarzalność to gwarancja, że osoba obdarowywana z pewnością się ucieszy.

Czy masz zamiar może poddawać tę kwestię dalszej analizie? Jeżeli tak, to zweryfikuj serwis (http://sklep.acana.com.pl/), który omawia podobne zagadnienia.

Co można podarować innym?

Szkatułki drewniane

Autor: Kate Ter Haar
Źródło: http://www.flickr.com
Decoupage
Technika decoupage polega na ozdabianiu rozmaitego typu powierzchni, w jaki sposób szkło, metal lub drewno, za pomocą wzoru wyciętego z papieru (najczęściej cieniutkiej serwetki) i kleju. Nie bywa ona trudna i oferuje sporo możliwości, bo dzięki niej ozdobimy szkatułki drewniane, słoiki, doniczki, pudełka, naczynia, biżuterię, a nawet meble. Trzeba do ozdobienia wykorzystać specjalnie przygotowane pojemniki – sklep decoupage to najwspanialsze miejsce, od jakiego warto zacząć. Odnajdziemy w nim każde niezbędne do owej techniki akcesoria, jakie pomogą wyczarować przepiękne prezenty, np szkatułkę na biżuterię dla eleganckiej damy, zakładki do książek dla zapalonego czytelnika, lub album na zdjęcia bądź pamiętnik dla romantyczki.
Coś praktycznego, a równocześnie pięknego
Osoby, które powinny talent plastyczny potrafią postarać się ozdobić zwykły serwis do kawy, bądź np. pojedynczy kubek. Jak to zrobić? Wystarczy ciekaw pomysł, specjalne farby do porcelany albo szkła i niewątpliwie filiżanka, talerzyk, bądź kubek w jednym kolorze, jaki stanowić jest bazę. Okazji bywa rzeczywiście dużo, a podczas planowania tego podarunku i wykonywania prezentu warto uwzględnić zainteresowania osoby obdarowywanej. Miłośniczce kwiatów spodoba się piękna łąka namalowana na talerzyku, zaś osoba przepadająca za kotami z pewnością będzie zachwycona kubeczkiem z ulubionym zwierzakiem.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie farby nadają się do mycia w zmywarce. Pomyłem na praktyczny i estetyczny prezent pozostaje także np. etui na telefon. Uszycie takiego pokrowca to łatwe zadanie, z jakim poradzi sobie nawet początkująca osoba.