W jaki sposób umyć naprawdę brudne okna?

To jak często musisz myć okna zależy głównie od okolicy, w której mieszkasz. W mieście, przy szosie należy to robić nagminniej, a także jeśli w domu bywają palacze.
Mocno zaniedbane okna wymagają ogromniejszego nakładu pracy, lecz jeśli się prawidłowo przygotujesz – bez kłopotu doprowadzisz je do porządku.

firma

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do roboty przyszykuj sobie: odkurzacz (zobacz: odkurzacze przemysłowe) do mycia okien, zmiotkę, wiaderko, ściereczki jak też gąbkę, stare gazety, proszek do prania względnie płyn do zmywania naczyń, płyn do mycia szyb czy też ocet. Okno wpierw omieść z kurzu jak też brudu. W wiaderku przygotuj ciepłą wodę z proszkiem do prania ewentualnie płynem do mycia naczyń. Parokrotnie (najlepiej gąbeczką) wyczyść szybę a także framugi, wyjątkowo gruntownie w rogach, ponieważ tam zbiera się najsporzej zanieczyszczeń. Wpierw wyczyść wewnętrzną (czyściejszą) stronę szyby jak też parapety.
organizm

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy pozbędziesz się najgorszego brudu, czas na „przepłukanie” okna czystą wodą. Nalej ciepłą wodę do miski i czystą ściereczką przetrzyj szybę oraz framugi. Potem osusz całość ściereczką bądź ręcznikiem papierowym. Późniejszy krok to doczyszczenie szyb. Można do tego celu spożytkować płyn do mycia okien albo ocet (z wodą w części 1:8). Popryskane albo przetarte wodą z octem okna polerujemy gałgankiem czy też starymi czasopismami, by pozbyć się wszelkich smug. Pamiętaj! Okna najlepiej myć w pochmurny, lecz gorący dzień.

Słońce powoduje, że woda szybciej zasycha, tworząc szpetne smugi. Jeśli jest bardzo zimno, szkło robi się kruche a także łatwiej pęka. sklep Karcher posiada w swojej ofercie różnego rodzaju myjki do szyb.