Aranżacja przedpokoju

Korytarz jest to część reprezentacyjna jak też zwiastun stylu naszego domku, warto zatem poświęcić jego aranżowaniu równie wiele uwagi, co pokojowi dziennemu albo kuchni.
Dobrze również pamiętać o zachowaniu integralności wystroju tego wnętrza z drugimi wnętrzami, chociaż można sobie w nim pozwolić na nieco odważniejsze wzorki i kolory niż w salonie.

grafiki

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Szczególnie istotnymi sprawami w przedpokoju będą funkcjonalność i swoboda komunikacji, stąd powinno się w taki sposób dobrać jak też postawić szafki na buty, aby jej nie utrudniały. Minimalna szerokość przejścia w przedpokoju powinna wynosić 90 cm. Aranżowanie przedpokoju najlepiej zacząć od opracowania rozlokowania oświetlenia, bo w tym wnętrzu na ogół brak światła dziennego. Jeśli tylko mamy takową możliwość, podejmijmy decyzję już w fazie planowania instalacji. Tak samo istotny będzie wybór wykończenia ścian oraz podłogi, które powinny zestawiać estetykę z funkcjonalnością. Jeżeli pragniemy posiadać w przedpokoju pojemną szafę, zaprojektujmy na początku postawienie ewentualnej ścianki szklane tworzącej nieckę, jeżeli architektura wnętrza jej nie założyła.
Co do podłogi należy ją jak najbardziej odsłonić, zwłaszcza w malutkim korytarzu.

Gdy wejdziesz na pełen opis (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-biale-c-1_11.html), ujrzysz, że ma zbliżone wiadomości na opisywany wątek – te dane pochłoną Cię zupełnie.

Im większa jej część będzie dostrzegalna, tym ogromniejsze wyda się wnętrze. W tym celu wybierzmy meble na zgrabnych płozach lub wiszące. Aby było ciekawiej, lepiej zrezygnuj z kompletu takich samych mebli.

Zestawienie fragmentów w rozmaitych stylach i z przeróżnych materiałów, przykładowo nowoczesnego wieszaka ze stali i rustykalnej skrzyni, przyniesie o wiele ciekawszy efekt. Wyselekcjonujmy lampy, które będą nie wyłącznie źródłem światła, ale również dodadzą pomieszczeniu indywidualnego stylu, czy też zwierciadło w dekoracyjnej ramie.