komponowanie wystaw w sklepie

Zużytkowanie przestrzeni na wystawie sklepowej bywa nie lada umiejętnością. Dobra aranżacja wystawy sklepowej wielokrotnie rozstrzyga o tym, czy klient przejdzie progi danego sklepu. Wyjątkowy, i atrakcyjny wygląd witryny jest idealną i najskuteczniejszą formą promocji. Dekoracje witryn sklepowych to użycie wiedzy psychologicznej, marketingu, reguł kompozycji plastycznych do sporządzania efektownych ekspozycji, jak i do projektowania wystaw sklepowych, jakie umożliwiają sukces handlowy, przyciągną oko konsumenta i zachęcą do realizacji zakupów.

Witryna sklepowa

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio skonstruowana wystawa sklepowa jest w stanie przyczynić się do podniesienia sprzedaży. Studio FX sprawi, że kompozycja produktów w oknie (www.alglas.pl/) wystawowym nie okaże się przypadkowa. Zawodowcy skonstruują ją porządnie, wedle konkretnego, przemyślanego planu – polecana firma.

Właściwie skomponowane dekoracje witryn sklepowych (klik!) są zachęceniem do przekroczenia progu sklepu. Ustawienie artykułów na wystawie nigdy nie może być przypadkowe. Pojedyncze jej części w różnym zakresie przyciągają uwagę. Centralny punkt ekspozycji na wysokości oczu, to lokalizacja, dokąd spojrzenie użytkownika pada w pierwszej kolejności. To, czy wystawa pozostanie spostrzeżona, zależy od jej lokalizacji, zestawu, a też od tego, w jaki sposób wyeksponowana jest oferta. Kluczowym obowiązkiem witryny jest zatrzymanie i zainteresowanie przechodnia.

Przy kreowaniu ekspozycji sklepowych, studio FX będzie miało do czynienia z artykułami, jakie mają własny osobisty układ, barwę i fakturę. Każde te szczegóły biorą żywy udział w kompozycji.

Niezwykle ważnym szczegółem przy komponowaniu wystaw jest przeznaczenie oświetlenia. Oświetla artykuły ułożone na wystawie, dzięki czemu stają się one bardziej atrakcyjne, ożywia je, a także oświetla je o zmroku. Najistotniejsze jest, ażeby oświetlenie pasowało i tworzyło jedną, spoistą całość z wyposażeniem, oraz stylem.

Sporządzając dekoracje witryn sklepowych trzeba odpowiednio dopasować natężenie, jasność, kolor, ale także rodzaj światła, jakie będzie oświetlać towar. Światło jest w stanie zaakcentować poniektóre części ekspozycji, w taki sposób ażeby wyglądały bardziej zachęcająco.