Interesujące wykorzystanie szkła w domach i mieszkaniach

Jeżeli szukamy ciekawych i praktycznych materiałów wykończeniowych do swego mieszkania czy domu, niezaprzeczalnie powinniśmy zwrócić uwagę na szkło. Wbrew pozorom sposobów jest bardzo wiele.

szkło

Autor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com
Szkło w domu może spełniać nie tylko funkcje dekoracyjne, lecz również użyteczne. Świetną ozdobę może stanowić przede wszystkim szkło (zapraszam tutaj…) ornamentowe. Artystycznie tłoczony wzór może zmienić zwyczajną, standardową taflę w unikalne arcydzieło sztuki praktycznej. W pomieszczeniach domowych może mieć niezwykle dużo różnorodnych zastosowań, np. jako ścianka działowa.
Szkło produkuje się w hutach w bardzo wysokich temperaturach. Może być ono dostosowane w zależności od oczekiwań. Należy pamiętać także, iż nie każdy typ szkła jest subtelny i łatwo podlega zniszczeniom. Obecnie stosowanych jest bardzo dużo różnorodnych możliwości wyrobu szkła, którego stłuczenie jest niezwykle trudne. Wzmocnienie szkła jest możliwe poprzez dodatnie tworzyw sztucznych.

szkło

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej szkło we wnętrzach występuje w przypadku drzwi wewnętrznych. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie matowych drzwi do łazienki, jakie nie tylko niezawodnie wyglądają, ale jednocześnie gwarantują pełną prywatność. Coraz częściej jednak szkło stosowane jest jako drzwi zewnętrzne. Osoby, które planują wdrożyć takie rozwiązanie, a jednocześnie obawiają się o odporność drzwi, muszą wiedzieć, iż tafle szkła w takich przypadkach są niezwykle solidne, odporne, niekiedy wręcz podwójne. Znacznie częściej stosowane są również szklane ścianki działowe, które również wytwarzane są z bardzo solidnego i odpornego szkła.
Niemałym zainteresowaniem cieszą się także szklane schody, które o wiele częściej stosowane są zamiast tradycyjnych tworzyw takich jak na przykład drewno.

Chcielibyśmy, aby te artykuły poruszały Wasze emocje. Dlatego będziemy radośni, jeżeli jakikolwiek komentarz spod linku (https://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/mozaiki) pozostawiony przez Was trafi do nas.

Szklane stopnie są przede wszystkim bardzo dekoracyjne, chociaż znacznie rzadziej spotykane. Być może właśnie dlatego wydają się tak ciekawe i piękne. Szklane stopnie wykonane są z kilkuwarstwowego, laminowanego szkła.

Zabarwienie i ozdoby, tak jak w przypadku innych szklanych motywów ozdobnych, w ogromnej mierze zależą przede wszystkim od pomysłowości zamawiającego lub projektanta. Niestety, staranność, z którą powinny być wykonane schody szklane, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo, przekłada się również na ich cenę.