Rolety czy żaluzje – na co się zdecydować?

Stylowa dekoracja okna nadaje wnętrzom ciekawego stylu. Dobrze zaplanowane ozdoby okienne stanowią uzupełnienie wystroju mieszkania. Jednym z aktualnie najpopularniejszych elementów dekoracji okna są rolety rzymskie.

Salon, Roleta okienna z nadrukiem

Autor: DEMUR
Źródło: http://fivaro.pl
Pierwotnie rolety były stosowane wyłącznie w pomieszczeniach minimalistycznych, akcentując ich prostotę. Aktualnie zaczęto urozmaicać propozycje rolet i równocześnie używać je w każdych pomieszczeniach – tak klasycznych, nowoczesnych, jak też w awangardowych aranżacja . Rolety dziś już nie są przejawem luksusu, czasem są nieodzownością a zarazem ciekawą ozdobą okna – kliknij tu.

W handlu dostępna jest duża ilość modeli rolet, kolorów, deseni. Nieistotne czy stawiamy nowy dom, czy pragniemy zamontować rolety w niedużym mieszkaniu, czy też w budynku wyposażonym w dawnym stylu. Nietypowe okna także nie stanowią kłopotu; rolety doskonale się prezentują zarówno w niedużym oknie łazienkowym, w kuchni, czy w dużym oknie balkonowym. Rolety można dopasować praktycznie do każdego z pomieszczeń.

cień żaluzji

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie trendy są rolety składane w harmonijkę lub dodatkowo marszczone – zalecane do wytwornych i klasycznych pomieszczeń. Ciekawym pomysłem może być też użycie przesłon sporządzonych przykładowo z paciorków, taśm czy też innych elementów ozdobnych. Roleta rzymska – która stanowi przebój w projektowaniu wystroju wnęk okiennych ostatnich lat – faktycznie zapewnia wiele możliwości, między innymi wyboru materiałów, które umożliwiają doskonałe dopasowanie rolety do pomieszczenia a także indywidualnego gustu.

Czy zatem żaluzje w naszych oknach to przeżytek? Na pewno w zapomniane odeszły żaluzje metalowe, które dawno wyszły z mody. Nie da się nie zauważyć, iż żaluzje skończyły już swój „show” i zostały wyparte przez wszechstronne rolety. Żaluzje, acz ochraniają przed zbytnim nasłonecznieniem jak też gwarantują intymność, kreują we wnętrzu znacznie mniej przytulną atmosferę aniżeli rolety z kolorowych tkanin, które bywają całkiem gładkie albo przyciągają wzrok bogatymi wzorami.

Jednak są miejsca, do których żaluzje po prostu pasują i w których ciężko zastąpić je roletami.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przejrzeć ten artykuł. Jeżeli czujesz ochotę na więcej, to kliknij link przeglądy techniczne budynków i przenieś się do następnej strony.

Drewniane bądź bambusowe żaluzje to doskonały pomysł na okno w we wnętrzu kuchennym. Na pewno ocieplą nasze wnętrze. Poza tym drewniana struktura nieźle sprawdza się w warunkach kuchennych.