Grill w środku zimy? Czemu nie! Jest na to właściwy sposób. Można cieszyć się smakiem grilla przez cały rok

Czasem zjawia się dziwaczna zachcianka, i to w czasie zimy, na przykład danie z grilla. Pogoda za oknem dosłownie uniemożliwia spełnienie tej zachcianki, całe szczęście jest właściwe wyjście.

garneczki.pl/produkty/patelnie-grillowe,150

Autor: Darcy
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy przecież skorzystać z małego grilla elektrycznego lub (polecamy zakres usług na: hurtownia artykułów biurowych GoldKram) z patelni grillowej. Na rynku oferowanych jest wiele typów takich patelni, każda z nich jednak posiada określone istotne zalety i wady, czyli różna cena, powłoka czy grubość dna. Czy planujesz kupić taka patelnię, czy wiesz w miarę dużo, jak dokonać najlepszego wyboru?

Najczęściej patelnie grillowe posiadają prostokątny albo kwadratowy kształt, jednocześnie możemy znaleźć okrągłe modele. Odznaczają się niezbyt równym dnem, które jest żłobione w rowki. Po co te rowki, można się spytać? Otóż, takie nierówne dno to pewność, że tłuszcz, który wytopi się z danej potrawy będzie ściekał po prostu na dno rowków, co oznacza, że potrawa nie będzie nim nasiąkać. Duża ilość patelni wyposażonych jest też w wyżłobienie z boku patelni, jest to pomocne podczas wylewania zbyt dużej ilości wytopionego tłuszczu.

W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko odnaleźć jest wartościowe informacje, więc zgłąb przydatne teksty (https://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/akacjowy-zakatek/), które przykują Twoje zainteresowanie.

Kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Wyglądem tego typu patelnia jest podobna do brytfanny – np. takiej: , chociaż to różne modele. To też dzięki rowkom przyrządzone potrawy prezentują się dokładnie, jak te przyrządzone na zwykłym grillu. Patelnie grillowe bez kłopotu możemy stosować na wszystkich rodzajach kuchenek. Istnieje jednak specjalna wersja, jaką jesteśmy w stanie stosować do kuchenek indukcyjnych. Najbardziej korzystnie wybrać patelnie grillowe, jakie odznaczają się grubym dnem, takie na minimum pięć milimetrów. Chociaż taka patelnia dość długo się nagrzewa, to później z powodzeniem oddaje nagromadzone ciepło potrawie. Można ją jednocześnie rozgrzać do wysokiej temperatury, co jest niezbędne jeśli chcemy mieć pyszną potrawę z grilla. Uważajmy na przegrzanie, szczególnie dotyczy to potraw przygotowywanych w kuchenkach indukcyjnych.

Korzystnie, żeby patelnia grillowa miała wskaźnik nagrzania. Pozwoli to w ocenie, czy patelnia jest już odpowiednio nagrzana, żeby zacząć smażenie. Taki wskaźnik także pokaże nam, czy patelnia jest już odpowiednio ostudzona, by można było ją odpowiednio oczyścić. Pamiętajmy bowiem, że ze względu na grube dno takie patelnie grillowe dosyć wolno traca temperaturę, a jedynie całkowicie już zimne naczynie można umyć nie ryzykując uszkodzenia powierzchni. Trzeba o tym pamiętać, bo to wspaniałe urządzenie posiada swoje wymogi i jeśli je zaniedbamy, to być może niechcący coś uszkodzimy.