Fototapety w aranżacji pokojów

Fototapety to bardzo modne dekoracje ścian. Sprzęty stają się coraz bardziej minimalistyczne. Szafy zniknęły we wnękach, posiadamy coraz więcej wolnej powierzchni. Stylowe wnętrza wymagają wyszukanych akcentów dekoracyjnych. Takimi składnikami ozdobnymi zdołają być fototapety kwiaty.Przy wybieraniu fototapety ważny jest deseń, pomysł i forma. Na rynku dostępne są fototapety foliowe, lateksowe i winylowe. Te trzy typy znamionują odmienne podłoża.

kwiat fototapeta

Autor: enjosmith
Źródło: http://www.flickr.com

Różnią się ceną, przeznaczeniem i odpornością. Warto wiedzieć, że fototapety drukowane są ekologicznymi farbami na przeróżnych tkaninach i to właśnie gatunek gruntu, na którym została wydrukowana fototapeta różnicuje ich jakość i cenę. Osiągalne są również fototapety foliowe. To typ samoprzylepnej fototapety, drukowanej na tkaninie poliestrowej. Najlepiej nadaje się do przyklejania na sprzętach, drzwiach i szybach, ale częstokroć wykorzystywana jest również do dekoracji ścian. Fototapety kwiaty laminowane produkowane są na podłożu lateksowym. Charakteryzuje je trwałość. Jest możliwość je używać w każdym pomieszczeniu, nawet pod prysznicem, bądź pomiędzy szafkami w kuchni. Jest również optymalnym wyborem do dekoracji ściany w salonie, bądź sypialni.Fototapeta winylowa symbolizuje na ogół podkład z flizeliny z dodatkiem winylu. Ma ona niezwykle solidny grunt, jednak jest droższa i trudniejsza w montażu. Jej zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia. Fototapety kwiaty takie jak na przykład te: tutaj zobaczysz więcej, to propozycja nie tylko do mieszkania (Poszukujesz przestronnego mieszkania? polecam mieszkanie wybudowane przez dewelopera archicom) . W domu natomiast doskonałym punktem zastosowania będzie pokój, oraz sypialnia.

kwiat

Autor: Alexandru Panoiu
Źródło: http://www.flickr.com

Kwiat symbolizuje uczucie, połączenie, zmysłowość i ideał. Kwiatowe formy fototapet jest możliwość także zawiesić w formie obrazu na płótnie, będzie śliczną ozdobą umożliwiającą błogi i harmonijny odpoczynek.Piękna aranżacja fototapetą z kwiatami w pomieszczeniu dziennym zapewnia podmuch delikatności kwiecia i powoduje, że tapeta doskonale wpasuje się także do sypialni, albo do pomieszczenia dziewczęcego.Odpowiednie fototapety nadają się świetnie na udekorowanie sprzętów – kliknij i sprawdź. Można odmienić umeblowanie w sposób łatwy i nie obawiać się ich zniszczenia.