Wyszukaj niebanalne, a zarazem ładne pokrycie dla ścian

Projektowanie domowego wnętrza bywa bardzo kluczową kwestią. To właśnie od finalnego rezultatu zależy, jak lokatorzy domu się w nim odnajdą i czy dorówna ich założeniom. Bardzo istotną rzeczą jest kupno materiału, jakim zostaną ozdobione ściany. Decyduje on o nastroju, jaki pojawi się w domu, może powiększyć wizualnie pokoje albo je zmniejszyć, więc nie powinno się lekkomyślnie dokonać wyboru.

http://demural.pl/

Autor: http://demural.pl/
Źródło: http://demural.pl/

Fototapety to eleganckie i ponadczasowe dodatki Ściany mieszkań pokrywane są często farbami, panelami pvc lub tapetami. Najwygodniejszą metodą okazuje się być malowanie farbą, ale dla wielu osób bywa to rozwiązanie zbyt proste i nie posiadające finezji. Tapety pomagają z kolei nadać wnętrzu wyjątkowo szykownego charakteru, który w licznych okolicznościach może być za bardzo pełne przepychu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by połączyć te dwa pokrycia. Do łask wracają fototapety, które triumfy święciły w latach dziewięćdziesiątych. Współczesne fototapety odznaczają się wyjątkowo pięknym wzornictwem, a ukazywane przez nie widoki są niezwykle rzeczywiste. Ma na to wpływ technologia komputerowa, która daje inny wymiar obrazu.

Jaki obraz pasuje na ścianę? Fototapetę nakleja się najczęściej na wybraną ścianę, co sprawia, że ładnie komponuje się ona z wyposażeniem mieszkania i kolorem pozostałych ścian. Panoramy tego typu doskonale sprawdzają się w salonach, sypialniach, kuchniach czy pokojach dziecinnych. Szeroki katalog wzorów i zdjęć, jakie zapewniają twórcy fototapet, gwarantuje, że każda osoba bez trudności znajdzie motyw swoich marzeń. Można jednak używając fototapety oddziaływać na swój nastrój, np. fototapeta las w spokojnych odcieniach pomoże wprowadzić do wnętrza poczucie harmonii i wyciszenia, co efektywnie wywrze wpływ na jakość odpoczynku.

Fototapeta las w salonie

Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl

Istotny jest nie tylko obraz, ale i wykonanie
Trzeba pamiętać, że na końcowy efekt wpływa nie tylko kupiony obraz, lecz także prawidłowe naklejenie fototapety. Przed przystąpieniem do naklejania, trzeba odpowiednio przygotować ścianę, czyli dopilnować, by była czysta i sucha. Jeśli ściana była już kiedyś pokryta farbą lub zaklejona tapetą, trzeba ją umyć specjalnym mydłem lub środkiem do zdejmowania tapet. Jeśli powierzchnia jest świeża, należy ją zagruntować odpowiednim środkiem jakiś czas przed nakładaniem fototapety.