Szafka na sandały jest meblem, który kupujemy na przykład po rozmowie z najlepszą psiapsiółką

Poobiednie i babskie konwersacje przy czarnej kawie parzonej najczęściej dotyczą tematów zupełnie prozaicznych. Przy takich okazjach obgadywane są nieudane związki tych dalekich kumpelek i ich bardziej lub mniej modne ubrania. Taka pogawędka rzadko dotyczy sytuacji politycznej Polski czy świata, za to niekiedy schodzi na zagadnienia związane z aranżacją domowego wnętrza. A wspomniany temat najrozsądniej rozpocząć od komentowania przedpokoju, a szczególnie jego umeblowania.

przeczytaj na ten temat

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com
Jak przekonują panie domu, szafki na buty są niemalże w równym stopniu konieczne, jak samo obuwie. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zainteresowanie nabyciem tego sprzętu będzie rosło. Obecnie możemy zaobserwować następującą tendencję: wszystkie rzeczy przetrzymywane w pokojach muszą mieć swoje miejsce, ponieważ gdy przyjadą spodziewani goście, wnętrze powinno świadczyć o mieszkańcach jak najlepiej. Ta zasada się również rzeczonych w tym miejscu szafek na klapki.

Każdy mebel w mieszkaniu musi zostać odpowiednio dobrany do kolorystyki wnętrza, a ściślej, do kolorystki ścian. Sklepy, w tym również te wirtualne, oferują konsumentom towar w różnym odcieniach. Nasza szafka może mieć kolor dębu lub trzpienie do mebli prezentować się bardziej nowocześnie. Mieszanie barw to dzisiaj norma. Jeżeli pomalowaliśmy nasz przedpokój na dwa różne kolory, to w tym pomieszczeniu możemy śmiało wstawić nawet dwie szafki na buty w bardziej ekstrawaganckim stylu, czyli na przykład z frontami w odcieniach amarantowych.

Powróćmy na chwilę do kobiecych plotek przy kawie. Jak wiadomo obgadywanie tak weszło trzydziestolatkom w krew, że niełatwo znaleźć taką dziedzinę życia, która z powodzeniem oparłaby się banialukom. I nic dziwnego w tym, że i szafki na buty mogą od czasu do czasu stać się tematem przewodnim oszczerstw. A jak ustrzec przed takimi nieprzyjemnymi sytuacjami? Wystarczy, że kupimy nową szafkę, a starą i porysowaną wyrzucimy z domu.

A dodatkowo nie bez jakiegokolwiek znaczenia pozostaje także stan czystości tego mebla. Buty, a zwłaszcza te noszone w czasie pory zimowej, stanowią duże zagrożenie dla poziomu higieny (więcej na ). Trzeba zatem pamiętać, aby solidnie je wycierać przed włożeniem na półkach, a same szafki czyścić regularnie i nie zapominać o nich w trakcie gruntownych wiosennych porządków.