Łóżko z szufladami oraz inne meble wielofunkcyjne to najlepsza metoda na zagospodarowanie niedużych pomieszczeń

Aranżując mieszkanie musimy pomyśleć w pierwszej kolejności przede wszystkim o meblach, które będą nie tylko ładnie się prezentować, ale także będą pojemne i będzie można pomieścić w nich jak najwięcej drobiazgów. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku niewielkich rozmiarowo pomieszczeń, gdzie liczy się każdy nawet skrawek przestrzeni.

Rzecz jasna, oprócz tego rodzaju popularnych mebli jak kanapy, fotele, czy stoliki nocne, powinniśmy zadbać również o meble, które będą wielofunkcyjne. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż jeden i ten sam mebel (https://www.meblemagnat.pl/materace-piankowe) może pełnić kilka funkcji dzięki czemu nie ma konieczności zamawiania kolejnych mebli. Za przykład może służyć łóżko z szufladami. Z reguły łóżko przeznaczone jest tylko i wyłącznie do spania, co najwyżej można pomieścić w nie komplet pościeli, który co noc wykorzystujemy. Natomiast łóżko z szufladami może spełniać jednocześnie rolę szafki, ponieważ w umieszczonych w nim szufladach można pomieścić liczne rzeczy i drobiazgi bez potrzeby kupowania osobnej szafy.

nocowanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Podobną rolę spełnia szafa z zamontowanym w niej łóżkiem. Jest to idealne rozwiązanie zarazem dla małych salonów, jak i niewielkich pokojów dziecięcych. Tego typu szafa posiada nie tylko półki i szafki, ale też składane łóżko, które w ciągu dnia możemy w niej zamknąć i w ten sposób zagwarantować sobie więcej przestrzeni w pokoju.
Wielofunkcyjne meble odznaczają się tym, że przy ich produkcji wykorzystuje się ciekawe rozwiązania i najnowsze technologie, dbając przy tym o najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów. Stąd też niezależnie od tego czy zamówimy taki mebel (https://www.meblemagnat.pl/drewniane-szafki-na-buty) jak komoda drewniana z zamontowanym już oświetleniem i siedziskiem, czy wspomniane już łóżko z szufladami, możemy być pewni, że tego rodzaju meble charakteryzuje dbałość o najmniejsze nawet szczegóły.
W celu zamówienia wielofunkcyjnych mebli warto szukać w internecie firm, które takie meble produkują lub które przygotowują meble na zamówienie.

Mele na wymiar są oczywiście o tyle ciekawszym rozwiązaniem, że w przypadku małych pomieszczeń wyśmienicie wkomponowują się w przestrzeń wykorzystując każdy skrawek przestrzeni wolnej do zagospodarowania. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby maksymalnie wykorzystać potencjał naszego mieszkania postawmy na tego typu rozwiązanie.