Szerokie stosowanie siłowników elektrycznych

Nie sposób wymienić każdych zastosowań siłowników elektrycznych, bowiem ich stosowanie jest duże w nieomal każdej dziedzinie.

Porsche

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com
To narzędzie pozwala na automatyzację, również ułatwienie wielu powszednich czynności. Siłownik elektryczny – www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/41/napedy-lancuchowe-km35en-24vdc – siłownik elektryczny jest świetnym rozwiązaniem w przyrządach rolniczych, urządzeniach budowlanych, górniczych i fabrycznych do sterowania siedziskami, bagażnikami, drzwiami, pokrywami, przepustnicami i wieloma innymi częściami.
Siłownik elektryczny zbudowany jest z motoru i przekładni zamieniającej ruch obrotowy rotora na ruch linearny tłoka. Napędzane są energią elektryczną, co powoduje, że sterowanie i obsługa tych siłowników jest wiele prostsza i tańsza. Siłowniki elektryczne stanowią, albo zdołają stanowić motor wszelkich mechanizmów liniowych w takich miejscach, gdzie z przyczyn technicznych, miejscowych, bądź ekonomicznych niewskazane byłoby przeznaczenie siłowników hydraulicznych. Siłownik elektryczny nie zatruwa otoczenia. Instalacja zasilająca nie ma zbiornika i przewodów z olejem, jak to jest zastosowane w wypadku hydrauliki siłowej. W związku z tym siłowniki elektryczne skonstruowane ze stali nierdzewnej użytkuje się również w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, wyposażeniu medycznym i wszędzie tam, gdzie czystość ma wyjątkowe przesłanie.
Siłowniki elektryczne stosują czystsze, prostsze i w wyższym stopniu wydajne układy transferu mocy.

Konsolidacja siłownika elektrycznego jest łatwiejsze dzięki programowalnym reguLatorom, a ich konserwacja ogranicza się wyłącznie do oliwienia w skrajnych warunkach. Porządnie dostosowany siłownik elektryczny jest w stanie dobrze pracować nawet przez kilkadziesiąt lat.